Zamykanie się komputera - problem z plikiem lsass.exe


(Sylwia81) #1

Po uruchomieniu komputera pojawia się informacja o problemie z: WINDOWS/system32/lsass.exe a także problemie z aplikacją WlanUtility, za pomocą której uzyskuje dostęp do netu (urządzenie sieci bezprzewodowej), po czym komputer zostaje automatycznie zamknięty i uruchamia się ponownie ... I tak w kółko, komputer jako tako działa jedynie w trybie awaryjnym ale i tak co chwila się zawiesza. W czym może tkwić problem? Próbowałam odistalować program WlanUtility ale się nie da, ponownie zainstalować go równiez nie mogę ... Czy można jakoś zaradzić temu problemowi? Do tej pory sieć bezprzewodowa nie stwarzała mi żadnych problemów, nie zmieniałam żadnych ustawień systemowych, nie instalowałam nowych programów więc w czym może tkwić problem skoro pojawił się tak nagle?


(Unga Unga) #2

http://www.4un.pl/forum/viewtopic.php?t=1538


(Supinski Aleksander) #3

Jeśli chodzi o lass.exe to masz na myśli to? sasser1.jpg

Jeśli tak to, to jest wina wirusa.

Złączono Posta : 03.11.2007 (Sob) 19:32

Więcej w linku powyżej


(Sylwia81) #4

dokładnie coś takiego ....

Złączono Posta : 03.11.2007 (Sob) 19:44

dziękuję :slight_smile:


(Unga Unga) #5

Gdybyś miał Windows'a z SP2 to nie miałbyś tego problemu :stuck_out_tongue:

Zrób sobie integrację Windowsa z SP2 i po następnym formacie zainstaluj, a następnie pobierz aktualizacje.


(Mail) #6

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

Daj logi z HiJackThis, SilentRunners oraz ComboFix.


(Pawel Pieczyrak) #7

Ja bym zrobił tak. Gdy pojawi się okno, że komputer zostanie wyłączony za minutę, start-----> uruchom i wpisujesz komendę -a shutdown lub shutdown -a (nie pamiętam dokładnie w jakiej kolejności). Okno powinno zniknąć. Następnie pobierasz program do usuwania złośliwego kodu, instalujesz, on sprawdza komputer pod kątem obecności syfów i usuwa. Być może złapałeś wirusa.

Program do usuwania złośliwego kodu możesz ściągnąć z tej strony --------> http://www.microsoft.com/downloads/deta ... b8eb148356