Zamykanie systemu - przyciski na panelu start

Witam! Niedawno instalowałem kolejny raz Windows Vista i po instalacji, co normalne pojawiły mi się ustawienia fabryczne, które powoli dostosowuję do własnych potrzeb. Mam ustawioną “Nieautomatyczną aktualizację”, czyli sam wybieram, które aktualizacje pobrać i zainstalować na komputerze. Jednak system, na siłę próbuje uszczęśliwiać mnie aktualizacjami i w panelu start, gdzie są przyciski zamykania, wstrzymywania systemu, przycisk zasilania jest ustawiony w takiej opcji, że jeśli go kliknę, to “Instaluje aktualizacje, a następnie wyłącza komputer”. Ma czerwony kolor z żółta tarczą z boku GetOpenContent.aspx?assetID=37099e1d-139b-4b1f-b59b-62e0e83dffc2&DocumentSet=pl-PL&RenderKey=XML

a co złego widzisz w aktualizacjach??

Jasne, że aktualizacje np. Windows Defendera, czy innych programów, które używamy to dobra sprawa. Choć czytając, co przychodzi w aktualizacjach, to jestem pewien, że dla wielu osób połówa tych spraw nie jest potrzebna. Przykład, aktualizacja umożliwijąca używanie innego kalendarza niż gregoriański. Mam pakiet Office, ale z niego zainstalowałem jedynie Worda, więc instalowanie aktualizacji np. Excela, gdy na razie go nie używam jest bez sensu, a aktualizacje przychodzą dla całego pakietu. Tak można podawać w wielu innych przypadkach. Stąd opcja “Nieautomatycznego aktualizowania”, po to by wybierać co jest każdemu potrzebne, a nie zapełniać dysk zbędnymi sprawami. W tej chwili jak sprawdziłem u mnie “czeka” ponad 200 MB aktualizacji. Także wolę wybierać, choć to mniej wygodne od automatycznej aktaulizacji. :slight_smile:

aby zmienić funkcjonalność czerowonego przycisku z uśpij na wyłącz wpisz w menu start opcje zasilania , na liście wyników kliknij na pozycje opcje zasilania, otworzy się okno zasilania, teray kliknij w odnosnik przedstawiony na screenie

e2bc8f0c202e0bbbm.jpg

teraz kliknij na odnośnik widoczy na screenie poniżej

f15eb63156cb6f4am.jpg

w otwartym oknie opcje zasilania znajdz pozycję przyciski zasilania, rozwniń ją klikając na + przy niej, po rozwinęciu kliknij na przycisk zaliania menu start i zmień na zamknij

49b598931a99cc97m.jpg


co do aktualizacji

jeśli są już pobrane jakiueś aktualizacje, toprzycisk zasilania zmienia wtedy swoją domyślną funkcję uśpij na zamknij i dokończ instalowanie aktualizacji.

Dzięki zomo_pl za odpowiedź. To, co dokładnie opisałeś sprawdzałem już wcześniej jako pierwsze.

24d1fa1e928de79cm.jpg

Pokazany wyżej przycisk GetOpenContent.aspx?assetID=37099e1d-139b-4b1f-b59b-62e0e83dffc2&DocumentSet=pl-PL&RenderKey=XML

60ce84413d3be0cbm.jpg

Jasne masz rację, jeśli zainstaluje aktualizacje przycisk zmieni wygląd na GetOpenContent.aspx?assetID=4c380d4f-f45f-4501-ba2f-b357fe9db758&DocumentSet=pl-PL&RenderKey=XML

Jak pisałem wcześniej na razie zamykam komputer: Zamknij. Musze jednak poszukać opcji zmiany działania przycisku tyko do zamykania bez aktualizacji. :slight_smile: