Zamykanie systemu Windows XP i zwiecha

Nie wiem co jest grane i czy to tylko u mnie się dzieje, ale gdy komputer działa powiedzmy ok 15 - 30 godzin i gdy chcę go wyłączyć to zawiesza się system pisze Trwa zamykanie systemu i amen…

albo przez noc jak coś ściągam to w uTorrencie ustawiam, żeby się wyłączył po zakończeniu pobierań i gdy rano wstaje to on działa tylko że zawieszony został system i komputer się nie wyłączył… czasem jakimś cudem się nie zawiesi i się wyłącza normalnie sam.

komputer gdy działa powiedzmy 5 - 7 godzin to normalnie się jeszcze wyłącza.

Czego może być wina?

Windows nie dawno był od początku wgrywany więc to na pewno nie on tu wali coś.

Nie wiem czy to może być problemem, ale z jakiego korzystasz neta ? Jeżeli jest to Neostrada, wraz z modemem Speed Touch 330, to właśnie przez ten modem komputer się zawiesza, mam to samo i wystarczy wtedy wyciągnąć kabel Usb i komp się wyłącza :stuck_out_tongue: Jedyna róznica jest taka, że u mnie nie ma raczej różnicy ile komputer jest włączony.

Konserwacja.

Temperatury wszystkiego.

Zasilacz i napięcia.

To na początek.

Zgadza się mam Neostrade i ten właśnie modem…

wczoraj z 15 godzin działał i się normalnie wyłączył to szacunek dla niego :smiley:

co do konserwacji to chodzi Ci o czystość w środku? jest bez kurzu czyszczę go dość często:)

Temperatury z samego rana po włączeniu kompa + Napięcia:

2psrfkp.jpg

Zasilacz: w podpisie :slight_smile:

Everest, bios lub palec - jeśli chodzi o temperatury wszystkiego.

I należy pomiaru dokonać po kilku godzinach pracy kompa - bo dopiero wtedy masz problem.

Jeżeli zawiesi się jeszcze raz, to wyciągnij kabel USB od Neostrady, jeżeli komputer ruszy ponownie to już na 100 % wina modemu :slight_smile: Taki już jego urok…

Zawiesił się, wyciągnąłem wtyczkę USB od modemu i ruszył dalej wyłączył się…

jest na to jakaś rada, żeby tak się nie robiło?

Jedynie zmiana modemu :slight_smile:

Poczekam do końca czerwca umowa się kończy z TP i wezmę internet od innego operatora i otrzymam innym modem :slight_smile:

Mam dokładnie takie same plany :slight_smile: Z Neostradą za dużo problemów.

Możecie zawsze kupić własny router z modemem ADSL.

No też tak można :slight_smile: ale w Neostradę nie ma co pakować kasy… same problemy z neo… jeszcze tak nie dawno miałem strasznie wolne transfery, że google włączały się po 2 minuty :x teraz jest już dobrze :slight_smile:

Nie będę już zakładał nowego tematu, dopiszę do tego bo jest to z tym związane.

jak już wcześniej pisałem komputer się zawiesza podczas zamykania systemu (nie zawsze ale zdarza się to często), właśnie przez ten modem SpeedTouch ST330 Thomson…

Mam w szafce taki MODEM WEWNĘTRZNY PCI NA UKŁADZIE "AGERE"

Czy można było by używać go pod Neostradę bez użycia modemu USB ST330 ?

Jeśli tak to fajnie, ale jeszcze jak skonfigurować?

z góry dzięki za ODP. :slight_smile:

To jest chyba zwykły modem 56k do połączeń wdzwanianych (do tpsa na numer 0202122), gdzie płaci się jak za telefon, tzw. dial-up. A Neostrada potrzebuje modemu adsl. To nie to samo. Tamtego nawet nie podłączaj.

ok to już wiem, że mogę go wywalić…

to zostało mi jedyne wyjście… kupić router.

co powiecie na ten?

http://allegro.pl/item344302396_router_ … s_usb.html

lub ten

http://allegro.pl/item346436277_modem_a … 0_qos.html