Zangielszczanie Gry = Games

Takie małe pytanko: czy wam też zangielszcza się napis “Gry” w menu Start?

nie, ja mam po polsku gry… xD

A masz zainstalowane jakieś gry, które dodały automatycznie skrót do eksploratora gier lub sam taki skrót w nim stworzyłeś?

ja też mam Games, ale przecież można zmienić tą nazwę

Nie można. ;]

Problem można nazwać rozwiązanym, bo nazwa “Gry” zmienia się na “Games”, gdy stworzymy (przeciągniemy z pulpitu) własne skróty w eksploratorze gier. :stuck_out_tongue:

Można zmienić nazwę, właśnie sprawdziłem.

Ja też sprawdziłem - jak zmienisz nazwę z Games na Gry, to stworzy się nowy folder obok folderu Games, tylko że z nazwą Gry.

Mi po zmianie na “gry”, oba uległy zmianie.

Czyli jedne “gry” zawierały gry systemowe, a drugie, te które sobie zainstalowałem.

Gdy następnie folder z doinstalowanymi grami, zmieniamy na “games” to wraca sytuacja z przed dokonywania zmian, czyli domyślna.

No to mamy prawie tak samo. Jedyna różnica polega na tym że Tobie oba “Gry” się zmieniają a u mnie tylko jedno. Ale nie piszmy więcej jak problem jest rozwiązany (chciałem się dowiedzieć czy tylko ja tak mam), bo moderzy wyrzucą temat do kosza. ;]

Jak macie te dwa foldery to po prostu usuńcie folder Games i skopiujcie z niego skróty do folderu Gry.

Podobnie ma się sytuacja z Akcesoriami (zmiana nazwy na Accessories) i innymi katalogami menu start…

To wszystko dzieje się tylko i wyłącznie dlatego, że jedne “gry” jest to katalog konkretnego użytkownika:

C:\Users\NAZWA UŻYTKOWNIKA\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs

a drugi jest to katalog wspólny dla wszystkich użytkowników:

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs

Proponuję wszystkie skróty przenieść do jednego katalogu (wspólnego), usunąć katalog dla konkretnego usera i problemu nie ma :slight_smile:

Gdzie można zmienić w rejestrze ścieżkę do umieszczania skrótów w katalogu użytkownika? Chcę sobie zautomatyzować przenoszenie skrótów do folderu wspólnego. :stuck_out_tongue: