Zanik dżwieków systemowych


(cenart) #1

Dobry wieczór...mam problem: po wyłączeniu i ponownym włączeniu kompa, zniknęły mi tzw. dżwięki systemowe typu:np przy odpalaniu czy zamykaniu systemu, błąd czy zdarzenie systemowe itp. Sprawdzałem już wszystko łacznie z przeistalowaniem sterowników od karty. Niby jest ok bo muzykę mogę słuchać bez problemu ale to wszystko. Zniknęła mi też jednocześnie ikona(głośniczek) z paska...też to sprawdzałem w ustawieniach i jest odhaczone aby ją pokazać a jej nie ma. Nie potrafię sobie dać z tym rady. Robiłem już chkdska z parametrami f i r, sfc/scannow, skany na wirusy i spyware(F-Secure) i nic! Powiem że, do tej pory było wszystko ok i w niczym wcześniej nie grzebałem...wgrałem REALTEKA i było co ma być. Nie mam też jakiś nie wiadomo jakich programów do obróbki dżwięków(Nero, Windows Media Player) O co w tym biega???Jak rozwiązać ten problem???

Bardzo proszę o pomoc!


(boczi) #2

Panel Sterowania -> Dźwięki i urz. audio -> Dźwięki -> tam dostosowujesz, spróbuj.


(cenart) #3

właśnie to o czym mówiłeś sprawdziłem ponownie...są wszystkie takie ustawienia jak wtedy gdy działało poprawnie....zaczynam się zastanawiać czy aby znowu moje dzieciaki czegoś nie popieprzyły z tym kompem...i po raz enty będę robił format.....


(Adrian) #4

odinstaluj i zainstaluj ponownie sterowniki od kartyy muzycznej, format to ostatecznosc, chyba ze masz duuzo syfu, smieci... a inne dźwięki, np. muzyka chodzi?


(Ferdek31) #5

sprawdź w menedżerze urządzeń na zakładce kontrolery dźwięku, urządzeń i gier czy wszystko w porządku i jak pisze poprzednik odinstaluj / w menedżerze urządzeń jak nie ma deinstalatora w programie / i zainstaluj ponownie sterownik do kart dźwiekowej


(JNJN) #6

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=39214

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... +systemowe

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=90451


(cenart) #7

Witajcie wszyscy....długo mnie tu nie było no ale taka praca....wyjazdowa...ale do rzeczy....bardzo,bardzo dziękuję za wszelkie rady i porady! oświeciłem się sporo w tym konkretnym temacie...powiem Wam że ja sobie dałem radę uzywając do likwidacji tego problemu, z opcji przywracania systemu...jakoś poszło i z dobrym skutkiem...sądzę że sposób tak samo dobry jak te wszystkie jakie wskazaliście....ważne że nie format! !!


(De Niro) #8

może doszło do uszkodzenia w folderze %windir%\media


(Wojtas_16) #9

Kiedyś mialem to samo. Mnie pomogła instalacja kodeków SLDcodecpack1.5.3.