Zanik internetu, błędy po zalogowaniu itd. - prośba o ocenę logów


(tomekkk1) #1

Witam,

co jakiś czas pojawiają się przerwy w działaniu internetu, bądź internet spowalnia - po czym znów wraca do pełnej prędkości.

Poza tym od momentu zamontowania GF 750 Ti i wgrania najnowszych sterowników za każdym razem po uruchomieniu systemu i wpisaniu hasła pojawia się komunikat dotyczący LogonUI - "pamięć nie może być 'read'".

 

I kolejna sprawa -  od czasu do czasu Kaspersky Pure 3.0 przenosił gg.exe do kwarantanny (Gadu-Gadu [build 9115] - wiekowe, ale bardzo sobie cenię), widząc go jako zainfekowany trojanem plik. Po przywróceniu i przeskanowaniu całego systemu - wirusów w systemie brak. Po użyciu sprzątania w OTL kilka dni temu problem znikł - ale proszę o sprawdzenie czy rzeczywiście pozbyłem się problemu :slight_smile:

 

OTL:    http://www.wklej.org/id/1411618/

Extras: http://www.wklej.org/id/1411619/

 

Z góry dziękuję.


(Atis) #2

Nie widać infekcji.

Błąd odczytany z systemowego podglądu zdarzeń wskazuje na plik od NVIDIA:

Rozszerzenie powłoki Eksploratora Windows od programu ExtremeCopy:


(tomekkk1) #3

Śliczne dzięki Atis - również za potwierdzenie odnośnie sterownika karty graficznej. Jutro przeinstaluję i zobaczę czy to coś dało.

 

Błąd ExtremeCopy z pewnością wyniknął w trakcie kopiowania sporej ilości danych z dysku na dysk i przypadkowej próby przeniesienia czegoś innego - program trochę przymulił - po czym kopiowanie już przebiegało bez problemowo. Miało to dokładnie miejsce wczoraj (dwukrotnie, co widać w logu) - nie było przy tym żadnych komunikatów czy innych problemów. Także dlatego o to nie pytałem :slight_smile:

 

Zastanawiam się jedynie nad tymi spadkami prędkości internetu i zanikach. Zastanawiam się, czy program PeerBlock może powodować takie problemy? W momencie używania OTL i do tej chwili był wyłączony. Poza tym programik pracuje non stop i sporadycznie mam wyżej wymienione cuda...