Zanik zasięgu w PLAY Online

Witam, szukam programu dzięki któremu internet nie rozłączał by mi się co 5 min…chodzi tu o lipny internet “play online”…działa na zasadzie “od 5 do 10 i res” tj. nagle gubi zasięg…tak z ******…z tego co słyszałem są jakieś programy które podtrzymują połączenie ale nie jestem pewien czy są to programy które radzą sobie z takim rodzajem internetu…z wi-fi nie było by większego problemu ale tu takowy istnieje ;]

Jeśli nie sposobu na tego “pajaca” (internet) to przepraszam za zawracanie bańki ;]

Pozdrawiam :slight_smile:

Modem bliżej okna. Może masz problem z zasięgiem.

Ja na Twoim miejscu przeszedłbym się do Play, złożył reklamacje i niech sami sprawdzą.

Powers , nazwij temat konkretnie i bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978

Może ten wątek coś pomoże??

ok, zmieniłem nazwę ;] i chyba spróbuje tego bajeru z pingowaniem ;], gdybyście mieli jeszcze jakiś konkretny pomysł to zapraszam i thx wielkie ;]

Czujesz, że mam czasem ten sam problem… ale czasem cały czas dobrze jest a czasem co 5 min się rozłącza./

Moim skromnym zdaniem, jest to “zgubienie sygnału” więc tu żaden program nie pomoże.

PS: spróbuj wyjść na dwór tam gdzie jest dobry zasięg i obadaj czy Ci rozłączy. Mi nie rozłączyło… ;] jeśli Ci rozłączy pofatyguj się do salonu PLAY.

To internet stacjonarny, to wygląda tak że się rozłącza i dosłownie 2-5 sek i mam połączenie z siecią (tj mam sygnał), na mapce sygnałów też jest zasięg…ale pingowanie działa więc jakoś sobie radzę :slight_smile:

gdzie masz modem w domu, możliwe, że wewnątrz budynku zasięg jest za słaby.

Kup sobie antenę do modemu GSM, poprawia kilkakrotnie zasięg

PS. Sprawdź czy masz wyjście antenowe w modemie, lub po prostu podaj jego model.