Zanikające połączenie z internetem po różnych odstępach czas

Witajcie, od środy 20.11.2013 r. mam problemy z zanikającym połączeniem z Internetem, tego dnia mój dostawca zablokował mi dostęp do sieci z powodu zaległości abonamentowych, gdy chciałem wejść na jakąkolwiek stronę była tylko informacja, że dostęp został ograniczony z powodu zaległości abonamentowych oraz informacja aby jak najszybciej te zaległości uregulować oraz formularz kontaktowy. Napisałem prośbę o odblokowanie wraz z informacją kiedy ureguluje zaległy abonament. Zazwyczaj do 30 minut po napisaniu takiej wiadomości ,właścicielka sieci lokalnej, z której mam dostęp do Internetu odblokowała mi łącze.

Tym razem patrze i czekam, a na ikonie - w zasobniku systemowym - sieci dalej żółty wykrzyknik i pisze brak dostępu do sieci, zadzwoniłem tam, właścicielka powiedziała, że dawno już mi odblokowała dostęp, powiedziała, że mam zresetować komputer i sprawdzić, zrobiłem to i internet był dostępny, tyle ,że po jakichś 10 minutach znów na ikonce żółty wykrzyknik i brak dostępu do sieci, ponownie uruchomiłem i znów internet był dostępny, tak od środy 20.11.2013 r. od późnych godzin popołudniowych ,czasem internet był dostępny na 2 czasem na 3 czasem na 5 minut albo 7 minut lub 15-20 minut, najdłużej internet był dostępny wczoraj od około 21 do bodajże 4 czy 4.30 rano potem znów żółty wykrzyknik na ikonce sieci w zasobniku systemowych i brak dostępu do sieci, po restarcie net był ale znów na kilka minut w najlepszym przypadku. Aż do tego 20.11.2013 r. do czasu zablokowania mi łącza, nigdy takich przypadłości nie było, z 5-6 razy w ciągu ostatnich 5 lat zdarzało się, że po jakiejś awarii w owej sieci lokalnej musiałem ponownie uruchomić komputer aby złapał dostęp do Internetu, zazwyczaj gdy była awaria to na ikonie sieciowej był żółty wykrzyknik i brak dostępu, gdy awarię usunięto wykrzyknik znikał i dostęp był przywrócony, bez potrzeby restartowania komputera, ale to co się dzieje od 20.11.2013 r. aż do teraz do istne przekleństwo ,jeszcze gdyby sygnał sieciowy zanikał co 12 godzin to dałoby się to zaakceptować ,ale co 2-3 czy 5-7 minut to jest nie do akceptacji, co może być przyczyną tego stanu ??? kilka miesięcy temu ze 2-3 razy jakiś gościu w sieci lokalnej podłączył router coś tam źle skonfigurował i też sporej części ludzi wywalało dostęp do netu, w końcu administracja sytuację opanowała, kilka lat temu gdy w zasobniku systemowym na ikonie sieci widniała informacja kabel sieciowy jest odłączony ,dostawca się upierał, że u nich wszystko w porządku, byli tak pewni swego, że mogli by dać przysłowiową ręke sobie odciąć ,a potem okazało się, że faktycznie kabel na dachu był wypięty … dzisiaj dzwoniłem do gościa od spraw technicznych w sieci lokalnej opisałem mu co się dzieje, zresetował moje ustawienia na serwerze ,dalej było to samo ,miał przepiąć mnie na switchu do 16 ,ale po 16 nadal to tracenie dostępu do netu występuje … system jest w pełni sprawny, karta sieciowa też ,nie występują żadne konflikty, urządzenie działa poprawnie, wyłączyłem tryb oszczędzania energii na sieciówce tak na wszelki wypadek … , kiedyś od września 2012 r. nie działała mi strona e-sadu ,polskiego i europejskiego legranda , teraz działa … co może być przyczyną tego zanikającego dostępu do netu … z takim netem to lipa jak cholera … oprócz tych problemów z netem wszystko inne na kompie działa jak należy ,zarówno bios jak i Windows 7 x64 wykrywają wszelkie dyski itd. tylko ten zanikający net … W listopadzie 2012 r. dzieci podczas mojej nieobecności pod opieką żony uszkodziły końcówki wtyczki 3,5 mm z zestawu Logitech X-210 od tamtego czasu dość regularnie ten głośniki pyrczały ,słychać było różne trzaski ,zdarzało się , że w skutek tych trzasków klawiatura została zablokowania ,nie odpowiadała ,zaświecały się i caps lock i scroll lock i jedynie co można było zrobić aby przywrócić operatywność klawiaturze to uruchomić ponownie blaszaka ,oczywiście dostęp do net wtedy był cały czas ,więc raczej te głośniki nie uszkodziły sieciówki zwłaszcza ,że w menedżerze urządzeń nie ma żadnych konfliktów …. Zachodzę w głowe co jest z tym zanikającym dostępem do netu …. Ogólnie do 20.11.2013 r. net chodził, zarówno ściąganie jak i wysyłanie, ogólnie było bardzo dobrze ,zdarzały się wcześniej krótsze czy dłuższe awarię ale ogólnie do tego dnia było bardzo dobrze zwłaszcza za tą cenę. Teraz kabel zasilający te głośniki wypiąłem z gniazdka i nadal taka lipa z netem jest … ma ktoś jakieś sugestie co mogło by pomóc …