Zanikający dzwięk w laptopie Asus

Witam :slight_smile:

Bardzo często zanika mi dźwięk w laptopie, dzieje się tak od samego początku, a mam go już prawie 2 lata.

Jednak teraz dźwięk zacina się codziennie :frowning:

według everesta moja karta muzyczna to:

Realtek ALC660 @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller PCI

laptop to Asus Z53SC, Vista Home Premium 32-bit + zainstalowany sp2.

System instalowałem na 2 sposoby, z recovery DVD i z normalnej płyty instalacyjnej, nic nie pomaga.

Przy standardowych sterownikach (płyta co była z laptopem), po najechaniu na regulacje głośności wyświetla się dymek:

Głośniki Realtek High Definition Audio

a po ściągnieciu i zainstalowaniu sterowników z strony producenta:

Głośniki Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio

jednak sterowniki ze strony asusa, są całkowicie do niczego, ponieważ jest jeszcze gorzej, bardzo cicho słychać mnie przez skype, dźwięk jest sztuczny np pisząc przez gg najpierw słychać “pyknięcie” a dopiero później dźwięk wiadomości.

Przy standardowych sterownikach, jedyny sposób na “powrót dźwięku” to wyjście z programy np (firefox) i kliknięcie na regulacje głośności i 3 razy wybrać maksymalną głośność, wtedy znowu mogę cieszyć się dźwiękiem przez 30-60 minut :o

Dodatkowo nieraz zawiesza się całkowicie regulacja głośności, nawet przez klawisz “FN + f11, f12” (ciszej, głośniej), wtedy tylko restart pomaga.

W menadżerze urządzeń, w sekcji Kontrolery dźwięku, wideo i gier mam dwa urządzenia:

  • Realtek High Definition Audio

  • Urządzenie pół dupleksowe audio usługi Unimodem

Dodatkowo dodam że temperatury laptopa w normie.

Próbowałem już stu różnych ustawień.

Proszę o pomoc :slight_smile:

Czy przy każdorazowej zmianie sterowników odinstalowywałeś całkowicie poprzednie i czyściłeś system np. CCleaner’em? Czy może instalowałeś “jedne na drugie”?

Odinstalowałem całkowicie. Czyściłem ccleaner-em, rejestr też. Za chwilowe wyrzucę laptopa za okno :frowning: