Zanikanie dźwięków w aplikacjach i w systemie

(Kuczkowiak) #1

Od wczoraj trapi mnie zanikanie dźwięków , wygląda to tak:

Oglądam film czy słucham muzy to po chwili dźwięk zaczyna się ściszać i się wyłącza , po chwili, nie raz dłuższej chwili się podgłaśnia i z powrotem ścisza i tak w kółko , dodam że żadne suwaki od głośności się nie przesuwają. Zrobiłem test (w celu sprawdzenia czy w systemie też się to dzieje) i puściłem dźwięk systemowy i w trakcie kiedy się zaczyna to dziać to z głośników słychać lekkie trzaski.Teraz nie wiem czy to problem systemowy, sprzętowy czy jakiegoś wirusa.Głośniki sprawne. Karta dźwiękowa to integra na płycie głównej Fujitsu-Siemens D1322 system Windows XP Pro SP3 32 .

Wykonałem:

Reinstal sterów od karty dźw. i instalowałem inną wersje . Bez zmian

Przywracałem system. Bez zmian.

Sprawdzenie na systemie LiveCD. W trakcie ....

Co jeszcze mogę wykonać , zależy od Waszych mądrych pomysłów i mam nadzieję że nie będą one z byt dołujące że nagle padło się mojej karcie dźwiękowej :wink:

(Dimatheus) #2

Hej,

A czy nie masz przypadkiem zainstalowanych kodeków AC3, które skonfigurowane są do odtwarzania wszystkich dźwięków w systemie?? Być może zaznaczona jest w nich opcja normalizacji głośności do określonego poziomu. Warto sprawdzić. Ewentualnie szukałbym w zainstalowanych kodekach.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Kuczkowiak) #3

Kodeki jakie mam zainstalowane to K-Lite i Real Alternative i odkąd pamiętam nic nie było konfigurowane pod to co napisałeś w pierwszych dwóch zdaniach. :wink:

Zapomniałem dodać że kodeki również przeinstalowałem.

Do wejścia żeńskiego jack w głośnikach mam podłączony taki adapter http://img15.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1381505288 do którego jest podłączony PC i TV wcześniej odłączyłem TV i pozostawiłem PC , lecz problem nie zniknął , teraz jak sprawdzałem w systemie Backtrack LiveCd to w ogóle nie było dźwięku i odłączyłem całkowicie ten adapter i podłączyłem PC bezpośrednio do głośników i pojawił się dźwięk , możliwe że ten adapter był za to odpowiedzialny , jeżeli tak to co mogło to spowodować że po dwóch miesiącach użytkowania nagle zaczął tak świrować , przecież w tym adapterze nie ma żadnej elektroniki, płytek, kondensatorów które mogły ulec awarii.Oczywiście na 100% nie stwierdzam że problem minął bo na razie 5 minut minęło testów.

(Dimatheus) #4

Hej,

Wiesz, bardziej chodzi po prostu o określenie poziomu głośności w ustawieniach kodeków. Przede wszystkim jeśli chodzi o dźwięk nieskompresowany. :slight_smile:

W samym adapterze - a raczej korekcie z jednego na dwa małe jack'i - raczej nic popsuć się nie może - co najwyżej mogą wyrobić się druciki i wtedy trzeba wymieniać. Jeśli kabelki, podłączone do korekty, były ciężkie, mogły spowodować też wygięcie metalowych bolców w złączu karty dźwiękowej - tyle że wtedy dźwięk byłby słyszalny z dużym surround'em lub nie byłby słyszalny wcale.

:arrow: W ustawieniach dźwiękowych masz wyjście, do którego podłączasz kolumny, skonfigurowane jako głośnik czy jako słuchawki??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Kuczkowiak) #5

Nie bardzo rozumiem? :slight_smile:

PS.

Raczej z użycie tej przejściówki można wykluczyć , kupiłem to dwa miesiące temu podłączyłem i nie ruszałem , dzisiaj dopiero pierwszy raz wyjąłem to z głośnika.

(Dimatheus) #6

Hej,

Kurcze, chyba za dużo przy kompie siedzę... :slight_smile: Chodziło o to, czy w menadżerze dźwięku masz ustawioną konfigurację dźwięku na słuchawki czy na przykład na stereo. Poniżej wrzucam screen'a o co mi chodzi - karta Creative.

85153415812860698757_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Kuczkowiak) #7

U mnie niestety muszę się zadowolić standardowymi ustawieniami systemowymi , sterowniki karty dźwiękowej nie posiadają tak zaawansowanego oprogramowania do takich ustawień i jak dobrze zrozumiałem o które ustawienia chodzi to u mnie to wygląda tak:

30531868.th.jpg

(Dimatheus) #8

Hej,

Ustawienie jest OK, bo sygnał dla głośników jest nieco innych parametrów niż ten, przeznaczony dla słuchawek. :slight_smile:

Zatem koniecznie zainstaluj najnowszą wersję sterowników do posiadanego układu dźwiękowego - po instalacji w tray'u powinna pojawić się stosowna ikonka, będąca skrótem do wywołania menadżera ustawień dźwiękowych.

:arrow: Jaką posiadasz płytę główną?? Dźwięk jest zintegrowany czy nie??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Kuczkowiak) #9

Intel® 82801BA/BAM AC'97

Nowszych od tych które posiadam nigdy nie udało mi się znaleźć , pasują jeszcze jakieś SoundMax , ale nie daję to żadnych nowych opcji.Te co teraz mam zainstalowane to wersja 5.1.2535.0 z roku 2001-07-01

(Dimatheus) #10

Hej,

:oops: Fakt, pisałeś...

I co się z tym okazało?? Dźwięk działał bez zarzutu??

Możesz sprawdzić na stronie Intel'a czy nie ma nowszych. Wchodzisz tutaj i klikasz Check your system for the latest updates - być może znajdzie aktualizację.

I nie masz w nich żadnego menadżera zarządzania dźwiękiem?? A sprawdzałeś w panelu sterownia - może jest tam jakiś SoundMax??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Kuczkowiak) #11

:stuck_out_tongue:

Na tych intelowskich jak i SoundMax nie ma żadnego menedżera , co do aktualizacji sterów na intelowskiej stronie to tylko znalazł stery do chipsetu.

(Dimatheus) #12

Hej,

Szczerze mówiąc nieco dziwne. Pamiętam, że nawet na kompie, który wyposażony był w płytę Asrock'a z układem Intel'a 815P (notabene umarł po 8 latach życia :shock: ) był menadżer dźwiękowy SoundMax'a, w którym możliwe były do zmiany equalizer'y i kilka innych rzeczy...

Może więc warto zaktualizować. A jaką wersję program podaje jako najnowszą do tej płyty głównej??

Pozdrawiam,

Dimatheus