Zanikanie internetu- problemy roter

Witam

Od pewnego czasu zanika mi co jakiś czas na chwile Internet lub całkowicie go nie ma albo pracuje powoli. Mam internet z kablówki Toya na stacjonarny komputer który aktualnie jest nie używany. Zakupiłam na swoją rękę rooter TP-Link TL-WR740N. Ale po pewnym czasie dzieje sie jak napisałam. Co prawda internet wraca po pewnym czasie lub po wyłączeniu modemu i rootera i ponownym połączeniu działa ale jest to uciążliwe.

Co może być tego przyczyną?

a) czy rooter się juz popsuł czy wyrobiły sie kable z rootera czy modemu?

b) A tak z ciekawości to chyba nie trzeba informować toyi ze sie ma takie urządzenie jak rooter ? czy można powiedzieć jakby sie spytali (Bo niby to kabel na jedno stanowisko)?Może właśnie oni wiedza że sie ma rooter i dlatego specjalnie wyłączają sieć?

Z umowa dotyczy świadczenia usługi internetu, to nie chodzi o router zapewniam. Jak wyglądała sprawa przed kupnem routera? Podaj dane łącza z zakładek routera.

Przed ruterem raczej wszystko było ok oprócz jakiś przerw technicznych Ruter już mam od listopada I dopiero ostatnio są takie problemy. Nie wiem gdzie znaleźć dane łącz gdzie zakładki rutera się znajdują.