Zaniki internetu oraz jego brak

Witam już od długiego czasu mam dość poważny problem z internetem.

  1. Posiadam Windows Seven i przy starcie muszę odczekać około 2-3 minuty aż załapie mi neta.

  2. Przy przeglądaniu stron nagle strony się nie ładują, od razu wywala błąd, bądź po kilku sekundowym “niby” ładowaniu - to jest bardzo frustrujące i wkurzające gdyż nagle oglądam se stronę wchodzę a strona nie mogła zostać wczytana. Internet “niby” jest, bo ciągle pokazuje, że jest Dostęp do sieci.

  3. Przychodzi wieczór / noc - nagle ni stąd ni stamtąd nagle nie ma internetu. W pasku pokazuje, że nie ma i szukaj wiatru w polu, czasami po chwili wraca, lecz dosłownie przed chwilą byłem zmuszony zresetować komputer gdyż nie wróciło.

Mam Seven na innym komputerze i nie ma na nim żadnych problemów z internetem, poprzednio miałem Vistę która też nagle zrywała strony i były problemy przy starcie kompa. Sterowniki mam najnowsze, ale od Visty (chyba bez różnicy). Czy wy też macie podobne problemy ?? Szczerze mam już ostatnio dość tych zabaw z inetrnetem, bo dla mnie to tak wygląda.

Jaka karta sieciowa?

Najnowsze nie znaczy najlepsze. Ja miałem problemy z najnowszymi sterownikami Realteka zarówno do dźwięku jak i sieci.

Jednak starsze sterowniki są najlepsze :slight_smile:

Spróbuj znaleźć jakieś starsze.

Co do zanikania i pojawiania się, miałem ten sam problem na Viście (leciałem po kablu do routera) połączenie po prostu przerywało, stronki się nie chciały wczytywać. Odblokowywalo się wszystko jak w wierszu poleceń pingowałem jakąś strone…

Był to problem ze sterownikami. Starsze pomogły.

W jaki sposób masz połączenie? Bezprzewodowe, przez kabel? Jak tak, to jaki kabel?

Karta Sieciowa wbudowana w płytę główną Gigabyte GA-EP35-DS3P

Mam internet od Netii 1Mbit/s ADSL, od nich te modemy WiMax gdzie mam jeszcze telefon podłączony, pośrodku stoi jeszcze “leciwym” router, a łącze się po kablu “sieciówce” Kat 5E.

Co do leciwego router’a jest to D-Link DI-524 i tak po roku jego użytkowania (a ma 1,5 dopiero) zaczyna robić problemy. Nie działa Wi-Fi a wejście do niego (192.168.0.1) czasami doprowadza do nerwów, po prostu wywali Stronie nie mogła zostać wczytana, pomaga F5.

–edit–

Po zainstalowaniu sterowników z płyty jakiej dostałem do płyty głównej problem nadal występuje

–edit–

Po odłączeniu Bluetooth internet jest od razu, czyżby to mogło być jego przyczyną ??