Zaniknięcie Sklepu Google Play oraz zapisków w kalendarzu POMOCY Q-SMART MB5013 Android 5.1

gpu

(danielsobieralski) #1

Witam serdecznie otóż mam problem budzę się rano chce spojrzeć w kalendaarz na zapiski itp. a tu pusto patrzę a tam zamiast folderu z nazwą klienta google tylko folder PCSYNC natomiast po folderze z nazwa klienta ani śladu, drugim zaobserowawanym problemem jest brak aplikacji sklep google (próbowałam zainstalować różne wersje (od 7.0 do 8.3 ;lub 8.2 nie pamietam) niestety nawet instalacja aplikacji (.apk) nie przyniosła efektu gdyż po naciśnięciu ikony zero reakcji. Nie ma śladu po koncie google ani możliwości nigdzie zalogowania się w tym też do kopi zapasowej. Istnieje jakieś realne rozwiązanie problemu odnalezienie zguby?, istotne dla mnie jest odzyskanie danych z kalendarza ponieważ są to bardzo ważne zapiski. Z góry dziękuję za pomoc.

(blumberplumber) #2

Jak miałaś włączoną synchronizację, top zapiski będą zapisane online, także się nie martw. z kolei jeśli chodzi o sklep Play, to… dziwne. Nic wcześniej ie grzebałaś w systemie, ani nie instalowałaś niczego?? Wygląda mi to na wysypanie się usług Google Play. i obawiam się, że bez postawienia softu na nowo się nie obędzie :frowning: Możesz jeszcze poszukać i pobrać apk Google Play Services i zainstalować.
Jak co, to m=pisz :slight_smile:

(danielsobieralski) #3

Nic nie było grzebane właśnie ;/ jedynie co wyłączyłam ostatnio powiadomienia na ekranie głownym ale co by to miało do tego…
Google Play S ściągnięte błąd przy rozpakowywaniu apki na tel z tej strony https://www.androidapksfree.com/apk/google-play-services/download/. Synchronizacja na 90 proc była włączona natomiast problem polega na tym że tak czy siak w obecnej chwili nie da się prez żadną apkę zalogować do konta które było podpięte w kalendarzu między innymi. Istotne dla mnie czy mogę wyciągnąć w jakiś sposób te dane z telefonu o ile one gdzieś na smartfonie się gromadzą czy istnieje tylko możliwość reinstalacji systemu i ewentualna próba odzyskanai przez zalogowanie się do konta ? Szczerze mówiąc pierwsza opcja byłba by dla mnie pewniejsza z racji że niekoniecznie pamiętam login ;/ i istnieje opcja że synchro nie było 10 proc ale zawsze. Po prostu razem z usługami google prócz map o dziwio znikneło konto folder w kalendarzu i wszystko gdzie jest się zalogowanym jako użytkownik google.

(blumberplumber) #4

Login to twój email.
Co do odczytu danych ze smartfonu, może być ciężko, bo każda aplikacja tworzy coś w rodzaju bazy, w jktórej się znajdują jej dane tj. np. w przypadku kalendarza - twoje zapiski, albo wiadomości w aplikacji do SMS lub stan przejścia jakiejś gry. Wszystko to jest przechowywane na partycji /data, do której normalny tj. bez Roota użytkownik nie ma pełnego dostępu.
…albo tak: Jak to dokładnie wygląda? Możesz porobić zrzuty ekranu i pokazać na forum?
Zrób screena ustawień systemu (zakładka “konto” lub podobnie;
Ekranu, który pojawia się po uruchomieniu kalendarza, no chyba, że zawiera on prywatne dane - to nie rób;
Listy aplikacji.
Screeny robisz przytrzymując vol- i Power
Jak coś mi się przypomni, to jutro dam znać.

(MartinaNeumayer) #5

Sprawdź to konto najpierw przez normalną www. Zanim cokolwiek zaczniesz grzebać.

(krystian3w) #6

Moja siostra też ostatnio wykasowała jakoś google play z tabletu, ciekawe że bez roota jest najwyżej downgrade i dezaktywacja.

(danielsobieralski) #7

roota robiłem pare lat temu nie pamiętam co i jak. Krystian z tym że u mnie to samo z dnia na dzień się stało. tam gdzie sa kalendarze do wyswietlenia (PC Sync ) i tak samo był kalendarz “Ania”

Tutaj link do zdjęć, niestety tutaj maksymalnie jedno foto mogę załączyć więc :
http://ksnicov-militant.ugu.pl/img/

(Aziczek) #8

Przy takich tematach podaje się markę i model telefonu na “Dzień Dobry” :slight_smile:
W jaki sposób były robione ustawienia fabryczne? Podejrzewam, że z samego telefonu da się to zrobić. Pierwsze to ściągnąć i zainstalować oprogramowanie pod telefon, zgrać co się da i zrobić hard reset. To ostatnie usuwa wszystkie dane osobiste z telefonu, łącznie np. ze zdjęciami - ale masz pewność, że telefon będzie działał poprawnie. Procedury nikt Ci nie poda bez dokładnego modelu telefonu (jak wyżej napisałem).

(danielsobieralski) #9

NAzwa modelu w temacie jest zawarta :slight_smile: Q-Smart MB5013 na andku 5.1. Nie był robiony reset ani ustawienai fabryczne póki co jeżeli nie będzie wyboru postawie system od nowa i zostanie nadzieja że było to zapisane na koncie google jednakże póki co licze na cud może jakoś inaczej da się to odzyskac przywrócić