Zapełnienie dysku niezgodne z prawdą

Witam,

 

Mam mały problem.

System Windows 7 pokazuje mi niezgodne z prawdą (a może z prawdą?) zapełnienie dysku.

 

Może zobrazuje to na fotkach:

 

 

hc673_1.JPG

 

mx382_2.JPG

 

 

Oczywiście dysk mam zapełniony tylko w ilośći 32,7GB danych.

Dlaczego więc system pokazuje mi że mam zapełnienie aż 333,80GB ??? (368GB-34,2GB)

 

Defragmentowałem, skanowałem avastem, użyłem ccleaner - i nic nie pomogło.

Zwolnij trochę miejsca na partycji, np usuwając/przenosząc któryś z katalogów.

Następnie linia poleceń (czyli start>uruchom, jak nie ma w menu to klawisze WIN+r), wpisz “cmd”

W oknie konsoli wpisz: “chkdsk d: /r”

Poczekaj na zakończenie procesu.

EDIT: Masz błędy na partycji, systemowe narzędzie powinno pomóc, zrób kopię ważnych danych przed moją poradą.

EDIT#2: chkdsk może cię poprosić o dezinstalację woluminu, zatwierdź to.

rozmiar ok.110 mb zajmuje tablica partycji (system plików,wielkość etc.etc)

jak tworzysz nową partycję zauważ ,że nie jest ona po utworzeniu całkowicie pusta.

pomimo,że nie ma na niej widocznych plików “coś” zajmuje miejsce.to właśnie tablica partycji.  (nieco to skróciłem myślowo)

ale generalnie musisz być ponad takie rzeczy…jak taka marna ilość miejsca na dysku ma się do tragedii posła Hofmana i spółki, hę?

ps : najbardziej z tych bredni w ostatniej linijce podoba mi się to “hę” i kombinacje chkdsk nic nie pomogą

Z tym że różnica nie wynosi ~110MB, a ponad 300GB, czyli blisko 90% partycji.

 

Może jakieś dane do których normalnie nie ma dostępu się po prostu nie zliczają, np katalog SystemVolumeInfo?

A co pokazują programy do analizy zawartości dysku, np WinDirStat?

Jest jeszcze clean Master

Przeanalizuj partycję za pomocą SpaceSniffer (kliknij na program prawym przyciskiem myszy i Uruchom jako administrator).

Fakt, dziwacznie to wygląda. Walnij skan jakimś antyvirem a do tego clean master.

Powinno pomóc. 

Ja na twoim miejscu zrobiłbym formata, pod warunkiem że nie ma tam czegoś ważnego. :slight_smile:

Witam,

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w mój post.

 

Dzięki programowi WinDirStat wykryłem, że na partycji D: był potężny BACKUP (chyba Windowsa) o wadze ponad 200GB. Skasowałem to i jest super.

Dzięki również za Clean Master świetnie wyczyścił mi dysk ze śmieci.

 

Trzymajcie się i Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich !

Wszystko jest dobrze!!.. Ukryte pliki systemowe zajmują dodatkowe miejsce!