Zapis stanu programu z RAM'u na Dysk Twardy i przywracanie

(Mesjaszek4) #1

Cześć,

mam pewne pytanie, czy jest jakiś program do zapisywania stanu aplikacji uruchomionej na komputerze na dysk twardy i czy można potem przywrócić ją do tego samego stanu?

Chodzi tutaj o zapis wszystkiego co jest zapisane w pamięci RAM, gdy korzysta się z aplikacji. Byłoby mi to bardzo przydatne.

Wiem, że w Menedżerze Zadań jest opcja "Utwórz plik zrzutu", ale nie wiem jak spowrotem uruchomić ten plik, tak, żeby program działał jak przed zamknięciem.

Pozdrawiam.

(Fanboj O) #2

Czy masz pewność, że owa aplikacja zmienia stan wyłącznie w pamięci RAM, a nie posiłkuje się dopiskami na dysku twardym?

Bo jak program zgra zawartość RAM-u, a pominie to co na dysku, to ten stan aplikacji będzie niepełny.

Drugi kłopot, to fakt, że dla bezpieczeństwa (przepełnienie bufora itp) windows bardzo broni dostępu do namiarów które strony w pamięci zajmuje konkretna aplikacja.

Jedyny znany mi program zbliżony do wymagań, to… hibernacja windows.

(drunkula) #3

Wirtualizacja + snapshot / backup 

(Mesjaszek4) #4

Owszem aplikacja również zapisuje stan na dysku twardym, ale przed przywróceniem jej do stanu w jakim była powiedzmy kilka dni temu, również zrobiłbym backup tych plików na dysku twardym, ponieważ wiem gdzie się zapisują.

Hibrnacja jest mi dobrze znana, ale wyłączyłem ją całkowicie z użytku w swoim systemie, jest mi nie potrzebna bo system od zera ładuje mi się w niecałe 10 sekund.