Zapis stanu programu z RAM'u na Dysk Twardy i przywracanie

Cześć,

mam pewne pytanie, czy jest jakiś program do zapisywania stanu aplikacji uruchomionej na komputerze na dysk twardy i czy można potem przywrócić ją do tego samego stanu?

Chodzi tutaj o zapis wszystkiego co jest zapisane w pamięci RAM, gdy korzysta się z aplikacji. Byłoby mi to bardzo przydatne.

Wiem, że w Menedżerze Zadań jest opcja “Utwórz plik zrzutu”, ale nie wiem jak spowrotem uruchomić ten plik, tak, żeby program działał jak przed zamknięciem.

Pozdrawiam.

Czy masz pewność, że owa aplikacja zmienia stan wyłącznie w pamięci RAM, a nie posiłkuje się dopiskami na dysku twardym?

Bo jak program zgra zawartość RAM-u, a pominie to co na dysku, to ten stan aplikacji będzie niepełny.

Drugi kłopot, to fakt, że dla bezpieczeństwa (przepełnienie bufora itp) windows bardzo broni dostępu do namiarów które strony w pamięci zajmuje konkretna aplikacja.

Jedyny znany mi program zbliżony do wymagań, to… hibernacja windows.

Wirtualizacja + snapshot / backup 

Owszem aplikacja również zapisuje stan na dysku twardym, ale przed przywróceniem jej do stanu w jakim była powiedzmy kilka dni temu, również zrobiłbym backup tych plików na dysku twardym, ponieważ wiem gdzie się zapisują.

Hibrnacja jest mi dobrze znana, ale wyłączyłem ją całkowicie z użytku w swoim systemie, jest mi nie potrzebna bo system od zera ładuje mi się w niecałe 10 sekund.