Zapisy w rejestrze windowsa XP

Co mogę zrobić by Win XP Prof. PL nie zapisywał niczego do rejestru … z dnia na dzień zjada mi więcej pamięci :frowning:

Pekos a czy to jest sprawdzona porada?

Przenoszę do działu Problemy

UpDate:

fiesta

Możesz użyć programu regcleaner i wywalic zbędne wpisy w autostarcie i nie tylko poza tym program pokazuje które z nich są nowe

Niestety nic nie mozesz zrobić aby system nie zapisywał nic do rejestru. Zapisywanie to jest konieczne. Mozna jedynie usunąć zbedne wpisy. :smiley:

Można zablokować rejestr, u mnie w szkole jest pogram blokujący rejestr. Każda próba zainstalowania czegoś kończy sie porażką :frowning:

Nie trzeba się bać używania programów czyszczących rejestr.Jeżeli dużo się kopiuje,instaluje programy itp.a potem je się wyrzuca b.dużo zostaje w rejestrze niepotrzebnych wpisów.Dlatego proponuję jv16powertools wersja 1.3,darmowy,do pobrania z vortalu,ma polski plik językowy.Jest lepszy niż RegCleaner,mimo,że tego samego autora.Proponuję ręczne usuwanie wpisów,mimo że progs ma tryb automatyczny.Przed użyciem sprawdż,czy zaznaczona jest opcja tworzenia kopii zapasowej.

Potem klik na opcje rejestru-programy-narzędzia-czyszczenie rejestru-kontynuuj. iczekamy aż program przeskanyje rejestr.

Wszystkie pozycje które mają zieloną kulkę można bezpiecznie usunąć[nie ruszać oznaczonych na czerwono]Jeżeli klikniemy na dany wpis program wyświetli info o tym wpisie.Jeżeli jest dużo pozycji zielonych np.300 to klikamy na wybierz-wybór specjalny-pozycje które można bezpiecznie usunąć.-no i usuń

Pamiętam,że jak 1 raz użyłem tego programu to mi znalazł ponad 400 nieaktualnych wpisów.W XPProf używam tego programu raz w tygodniu,no znajduje zawsze 20-30 wpisów do usunięcia

To tyle.

pozdro. :slight_smile:

Ps.sposób użycia progsa podany chyba łopatologicznie.

ale wersja 1.3 jv16 działała jako free do końca 2003 r. , przynajmniej u mnie :slight_smile: . Jak więc go używasz jak skoro od razu wyświetla się komunikat,że musisz zaopatrzyć się w nowszą wersję?

U mnie to samo.Teraz ten program jest platny. :frowning:

Poprzednik jv16powertools pod nazwą Reg Cleaner stworzony przez tego samego autora jest nadal w wersji free do pobrania z voratalu:

http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=29&id=177

Drodzy panowie,ostatnia wersja free jv16powertools była oznaczona 1.3.0.196 i faktycznie miała wbudowany klucz czasowy,który aktywował się 1stycznia tego roku.ALE poprzednia wersja programu oznaczona 1.3.0.195 działa u mnie normalnie[nie ma po prostu tej blokady]

Pisałem w tej sprawie do redakcji vortalu.Chyba dzień po wysłaniu e-maila redakcja wprawdzie zmieniła numer na niższy ale czy zmieniła pliki tego nie wiem[chociaż powinna zmienić]

Reasumując twierdzę,że wersja 1.3.0.195 działa NORMALNIE.

Ps.jv16powertools przewyższa RegCleaner,ma bardziej zaawansowane funkcje,ale należy go używać rozsądnie.Czego nie wiemy nie róbmy gdyż możemy powalić system.

Oczywiście porada podana przeze mnie w poprzednim poście jest sprawdzona.

Pozdro :slight_smile:

Jesteś pewny ze to rejestr tyle zajmuje :? ?? A moze masz neiskonfigurowaną pamiec wirtualna i komputer sam dostosowuje jej objętość i dlatego znika ci miejsce

mam rade na jv16 1.4 gg *********

Oczywiście nielegalną (jak by była legalna to byś ją podał na forum) w związku z tym ukrywam numer GG.

UpDate:

fiesta