Zapisy z gier trzymane w chmurze. Jak to zrobić?

Witam,

brat ostatnio kupił sobie grę, bodajże LEGO Batman na Steamie. Oczekiwałem, że jak kupi sobie grę na Steamie, to będzie miał wszystkie save’y w chmurze i nie będzie miał powodu, żeby zganiać mnie z konkretnego komputera na inny, bo “na tym na zapisy z gry”. Niestety się zawiodłem: Steam Cloud nie wspiera Lego Batmana.

Postanowiłem, że wrzucę mu te save’y na Google Drive do wyznaczonego folderu i utworzę do tego skrót, który z kolei wyląduje w odpowiednim miejscu w AppData (to miejsce w którym gra przechowuje zapisy) .

Niestety, mimo utworzonego skrótu do właściwego folderu z save’ami, gra całkowicie go pomija i tworzy sobie swój folder o identycznej nazwie.

Nie mogę zrobić tak, żeby gra szukała zapisów bezpośrednio w folderze Google Drive, bo po prostu nie ma możliwości zmiany ścieżki :confused:

Są jakieś inne rozwiązania tego problemu?

Zlinkuj symbolicznie katalog.

mklink link katalog /d

kolega powiedział jak to zrobić

a ja powiem dlaczego twoje nie działało

ponieważ gra zrobi folder, a ty robisz plik .lnk i dlatego nie działało

Zrobiłem tak:

i pisze że nie mam uprawnień. Dopiero teraz odkryłem jaki jestem zielony w Windowsowej konsoli O.o. Do tej pory tylko linux.

Jest jakiś odpowiednik sudo w windowsie?

Dodane 30.07.2012 (Pn) 17:33

Nie ma innego rozwiązania? Cokolwiek bym nie zlinkował, pisze że nie ma uprawnień :confused:

jest ale nie podaje się hasła

ppm na cmd-> uruchom jako administrator i wtedy użyj

mały poradniczek

http://blog.mrnet.pl/tag/mklink/