Zapomniane hasło do profilu w Vista


(Por7ag3n) #1

Koleżanka zmieniła hasło i nie wiem czy zapomniała, czy po prostu nie chce załapać. ..

Ktoś wie może jak to obejść? By sie dostać na komputer?


(Vascker) #2

Powinno pomóc Password Renew z Visty CE Chip Edition(numer Chipa z Czerwca).


(Por7ag3n) #3

Dzięki. :slight_smile:

Problem w sumie juz rozwiazany ... układ klawiatury zmieniony i podane hasło nie chciało wejść. :slight_smile:


(Biuro) #4

na przyszłość proponuje utworzyć dysk (np. na flashu) resetowania hasła, o ile przewidujesz że koleżanka może mieć problemy z zapamiętaniem hasła :stuck_out_tongue:


(radko11) #5

Rada. Ja mam zeszyt w którym dokładnie sobie wpisuję wszystkie hasła. Zeszyt ma 14 lat i jeszcze nie wymyślono lepszego sposobu.:slight_smile:


(Biolmol) #6

Ech biedny będziesz jak ktoś dostanie zeszyt w swoje ręce. Hasła najlepiej pamiętać nie wpisywać ich na dysku, a w zeszycie ukryte np w zdaniu. Zresztą nie ma takiego hasła którego hakerzy by nie złamali to chyba szkoda zachodu


(Skneon) #7

Mówi się, że najbezpieczniejsze hasło to to niezapisane, zaszyfrowane, dobrze ukryte. Okazuje sie, że nie zawsze. Widziałem kiedyś bankomat na którym ktoś wodoodpornym flamastrem uwiecznił sobie swój PIN. Bez szyfru, na widoku, dużymi cyframi i wyraźnie. Zakładając, że nikt nie widział momentu zapisywania jest to dla mnie (pomijając aspekt mikrowandalizmu :wink:) jedna z lepszych metod na ocalenie cyferek od zapomnienia. Broń Boże nie namawiam do graficiarstwa, ale można sobie z tego wysnuć jakieś wnioski :wink: