Zapomniane hasło na konto

Witam. Znajomy do mnie zadzonił że ma problem z komputerem. Jego syn stworzył konto i zapomniał na nie hasła. Przy wyborze kont jest konto z zapomnianym hasłem i konto gościa. Czy jest jakiś sposób by odzyskać utworzone konto zapomnianym hasłem?

Poczytaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ne+has%B3o

Wystarczy uruchomić komputer w trybie awaryjnym i wyłączyć hasło…

Nie wszyscy wiedza, ze w Windows XP jest konto SYSTEM z takimi samymi prawami co konto Administrator. Aby dostac sie na to konto z poziomu zwykłego usera wystarczy: - kliknąc na start --> wybieramy uruchom --> w oknie urachamianie wpisujemy polecenie cmd --> enter - w oknie konsoli wpisujemy polecenie: >at 11:00 /interactive “cmd.exe” Polecenie użyje aplikacji Harmonogram zadań, aby wywołać okno konsli z uprawnieniami systemowymi. Komenda zawiera zdefiniowany czas wykonania (11:02). Zamiast przkładowej godziny podajemy najbliższy możliwy czas wykonania komendy. Po chwili zostanie wyświetlne nowe okno konsoli. Pierwotne okno zamykamy - naciskamy Ctrl+Alt+Del (wyświetli się nam Menadżer Zadań Windows) przechodzimy na zakładkę Procesy i klikamy na proces “explorer.exe” i klikamy zakończ proces - przechodzimy do otwartego okna konsoli i wpisujemy w nim >explorer.exe i klikamy enter - otwieramy menu start i sprawdzamy na jakiego użytkownika jesteśmy zalogowani następnie wystarczy wpisać w uruchom polecenie control userpasswords2 i kliknąć aby zaznaczyć konto administratora potem właściwości a na koniec reset hasła i już gotowe mały error ps jeżeli zależy nam na anonimowości to konto system ma takie same prawa jak administrator

Później z poziomu tego konta Panel sterowania>>Konta Użytkowników>>wybieramy konto gdzie nie pamiętamy hasła>> i usuń hasło