Zapora Internetowa w XP

Opisze Wam pewne zjawisko .Kiedy miałem w XP SP-1 to przed włączeniem do internetu w połączeniach sieciowych gdzie była pokazana neostrada była kłódka(włączona zapora)iczarne V.Klikając na właściwości -zaawansowane jeszcze raz akceptowałem zapore(była czły czas odznaczona)i czarny znak znikał i łączyłem się wtedy z internetem.Teraz mam SP-2 i czarny znaczek jest cały czas i niepomaga ponowna akceptacja włączenia zapory(cały czas jest odznaczona).Czy ten czarny znak to brak zapory?mimo ,że jest odznaczona jako włączona?Chcę się jeszcze zapytać czy można zainstalować inną zapore internetową oprócz tej która jest w SP-2?

oczywiście :slight_smile: jednak nie jest zalecane jednoczesne używanie dwóch firewalli czy dwóch antywirusów ;]

więc jeśli chcesz zaporę inną niż ta w WinXP to śmiało instaluj :wink:

IMHO :arrow: http://www.kerio.tk/

polecam kaspersky anti-hacker lub kerio personal firewall

Ja polecam Norton internet security

ja polecam kerio personal firewall, jest prosty w obsłudze i bezpłatny, bynajmnierj nekture wersje

Kerio jest płatny mi się zdaje ;], ale warto zapłacić!

Kerio Personal Firewall byłby jak najbardziej na miejscu. Gorąco polecam ten program :).

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 144#237144

Wedlug Mnie Ta Zapora Sieciowa w Windows Xp Z Service Pack 2 Tylko Spowalnia Internet

Nieprawda. Nie spowalnia. Po prostu jest mało funkcjonalna.

Dla co po niektórych to bardzo dobrze, bo jest prosta w użyciu a zapewnia bezpieczeństwo podczas siedzenia na necie, i pomyślana jest przedewszystkim dla tych którzy nie chcą albo nie umieja konfigurować profesjonalnych firewalli, ja szczerze powiem że mi taka zapora wystarczałaby, no ale się bardziej zabezpieczyłem, mam włączoną zapore systemową, z nortona i jeszcze kerio personal firewall

Tu powinien być krótki komentarz: aby się zabezpieczyć i nie liczyć tylko na zaporę XP która przepuści syf polecam alternatywną przeglądarkę: zamiast IE stosować: Moxillę/Firefox czy Operę!

Komplet antyszpiegowski: Pest Patrol/Spybot Search & Destroy (do wyboru) + Spyware Guard + Spyware Blaster. Dobrze jest mieć HijackThis i CWShredera. Antywir i firewall rzecz gustu i na pewno syf się nie trafi :stuck_out_tongue: