Zapora Systemowa - Odblokowywanie portów

No i jak to zrobić? Na co przekierować, czy tylko odblokować, czy przekierować na swoj komputer… Kompletnie niemam pojęcia.

start-> uruchom

Gdzie po wpisaniu tej o to krótkiej komendy w uruchom, zostaną odblokowane porty 47626 TCP/UDP oraz 2350 TCP/UDP na firwallu systemowy.

przekierowanie portów, to jak sama nazwa mówi przekierowanie portów z routera udostępniającego internet za pomocą NAT (translacja adresów) na komputer w lokalnej sieci LAN z przydzielonymi adresami IP z prywatnej puli.

wszystkie połączenia, które przychodzą na przekierowywane porty na adres publiczny routera zostają przekierowane na komputer w sieci LAN.

Na swoim komputerze masz przydzielony publiczny numer IP (masz wtedy bezpośredni dostęp do internetu)?? Jeśli tak, to wystarczy, że w zaporze systemowej odblokowujesz interesujące cię porty.

Jeśli masz przydzielony IP z prywatnej puli, to musisz zgłosić się do administratora routera, aby dokonał na nim przekierowania interesujących cię portów na twój komputer. Wtedy również w swojej zaporze musisz odblokować te porty.

Mam neostrade tp i jesli Publiczne ip to to samo co zewnętrzne to mam to ;] potrzebyje tylko malego poradnika jak zrobic z tymi portami co pisalem w poprzednim poscie.

De Niro , wszsytko ok ale po co mi odblokowywac port 2350? ja tam napisalem chyba 2300-2400

P.S.

Króciutka ;]

ale to jest zakres portów na których może pracować dana aplikacja, ja sobie wybrałem w tym przypadku właśnie port 2350, ale również dobrze może być to port 2344 :wink:

Więc niepotrzeba odblokować wszsytkich 100 portów od 2300 do 2400 ?

EDIT: Muszę jednak odblokować cały zakres portów, gra tego wymaga niestety;