Zapora systemowa Visty a Kaspersky Internet Security

(piotrun 1) #1

Witam

Mam mały problemik z zaporą systemową Visty. Nie wiem która jest lepsza

Visty czy zapora sieciowa Kasperskiego :frowning: . Którą mam zostawić włączoną :?

Proszę o pomoc

(Kubakuderski) #2

ja tam bym zostawił systemowy firewall.......właściewie zrób jak chceż, bo to znaczenia raczej nie ma

(Fokusmick) #3

Zapora w Vista nie jest zła, ale mimo wszystko zaopatrzyłem się w Kasperskiego (KIS 7.0), ponieważ zapora Kasperskiego jest lepiej konfigurowalna, daje więcej informacji o ruchu sieciowym i łatwiej jest go kontrolować.

(Nowy10) #4

Oczywiście, że KIS

bardzo dobrze wypada w testach firewalli

http://www.matousec.com/projects/window ... ls-ratings

przy instalacji KIS domyślnie wyłącza Zaporę systemową i tak zostaw

zobacz jaki masz poziom ochrony w zaporze - domyślnie jest niski trzeba go przesunąć wyżej, na tryb wysoki

(Tekken12) #5

Vista jest bezpieczna, po kilku miesiącach scanowałem kompa tak z ciekawości kilkoma popularnymi odkurzaczami i nic nie wykryły. Dlatego nie używam "spowalniaczy" :slight_smile:

(Fokusmick) #6

działanie KIS'a jest niezauważalne

(Nowy10) #7

dokładnie, skoro masz komputer, który radzi sobie z Vistą to KIS bedzie niezauważalny

(timon1981) #8

:-# nie wypowiadaj sie jak masz pisać bzdury. Jaki spowalniacz?Tak jak wyżej napisał nowy10. skoro masz komputer ktory bez problemu radzi sobie z Vistą to KIS będzie niezauważalny. A co do pytania piotrun 1 to osobiście mam włączoną zapore systemową jak i zaporę KIS i nie mam żadnych problemów. Używam Visty juz 5 miesiąc i zadnych problemów

(Tekken12) #9

Coś Ty :x

Chyba mało jeszcze na kompie przesiedzałeś...