Zapora widnows


(Wojt3q) #1

Witam!

Mam problem z zaporą Windows XP. Otóż ponoć blokuje ona jakieś składniki pewnej gry mmo, czego skutkiem jest to, że nie mogę dostać się na serwer. W pewnym temacie przeczytałem, że może powodować to firewall. Jednak po dezaktywowaniu zapory błąd występuje nadal. Panowie z codemasters odpisali mi, że jakimś cudem gra może być blokowana przez firewalla nawet wtedy, gdy jest on wyłączony.

I tu mam pytanie: czy istnieje jakaś możliwośc dezinstalacji windowsowej zapory? Może w systemie są jakieś procesy od zapory, które należy zamknąć aby gra działała? Z góry dziękuję za pomoc.


(niezDarek) #2

jaka to gra,

zaporę całkowicie wyłączysz robiąc tak:

Panel sterowania > narzędzia administratora > usługi > zapora systemowa klikasz prawym > właściwości przestaw na wyłączona i zastosuj, wyłącz także centrum zabezpieczeń w ten sam sposób.

ale wątpię aby zapora systemowa blokowała grę mmo także po wyłączeniu jej.


(Danielm86) #3

zainstaluj firewall Zone Alarm. Wtedy prawy na ikonę w trayu i ustaw Gaming Mode :wink:


(Wojt3q) #4

Lord Of The Rings Online. Wiem, i zapora jest dezaktywowana...ja też wątpię aby po wyłączeniu blokowała, ale tak mi odpisali z codemasters.


(Gardner) #5

No... Nawet jeżeli wyłączysz zaporę systemu Windows to i tak jest ona włączona jako usługa systemu Windows. Poza tym lepiej zainstalować jakiegoś innego firewalla niż używać systemowego, bo ten w XP jest lekko... niedopracowany.


(Asterisk) #6

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.


(Toffik325) #7

Robisz tak:

Panel Sterowania>Zapora Systemu Windows>zakładka Wyjątki>Dodaj program...>Szukasz LODR: O :slight_smile:

I jeszcze zaznacz opcję "Wyświetl powiadomienie, gdy Zapora systemu Windows zablokuje program" - wtedy jak będzie blokowało program wyświetli się okienko "zablokuj, odblokuj etc."