Zapora windows - przyczyna problemu?

witam, czy zapora windows ma coś wspólnego z internetem i programami? znowu mam kłopot z bearshare pro, to jest pierwszy film który tak wolno sie pobiera, raz coś jest a raz niema. teraz na panelu wyszukiwania pisze ze film ma dwa źródła a jednak stoi w miejscu. teżmam klopot z internetem bo nieraz wczyta strone i pisze że niemożna znaleźć strony a jak odświeże to wszystko cacy, jest jeszcze tak że wszystko sie załaduje to jednak jest biały ekran i nawet odświeżanie niepomaga. więc moje pytanie brzmi - czy to moze coś od zapory czy moze po raz kolejny mam niepewnie kombinować w ustawieniach bearshare i męczyć sie z opcjami internetowymi? z góry pisze że wiele razy przeglądałem tematy o bearshare ale nic nieznalazłem z tym co u mnie jest. wiec prosze o jakieś porady lub pomoc bo naprawde już niewiem co mam ustawiać lub patrzec w czym jest kłopot

A masz ten program w wyjątkach firewalla XP?

Ty używasz wbudowanego firewalla XP :o

Proponuje go właśnie dodać do wyjątków poprzez centrum zabezpieczeń, ale najlepiej postaraj się o dodatkową ochronę np. ZoneAlarm albo Kerio FW

jest w wyjątkach. mam nod32 ale to raczej nic z zaporą niema wspólnego… a w opcjach internetowych nic nieruszac? (miałem zone alarm ale wywaliłem bo mi coś za dużo blokował i niewiedziałem co zrobić(odblokowywanie niebyło możliwe), a teraz chociażj est spokój)