Zaprogramowanie Bios FS Amilo Xi 1546

Witam. Uszkodziłem sobie Bios w laptopie podanym w tytule, czy jest jakiś sposób na jego naprawienie lub przywrócenie? Laptop nie włącza się, ale próbuje coś odczytywać z napędów i wydaje sygnały dźwiękowe. Jeśli nie to proszę podać jakieś tanie(cena orientacyjna) serwisy na terenie Warszawy gdzie mógłbym się z nim zgłosić w celu naprawy. Najlepiej blisko centrum, ale nie koniecznie. Czekam na wasze wszystkie propozycje. To dla mnie ważne. Z góry dzięki. Pozdrawiam

Przeczytaj sobie w instrukcji jakiego producenta masz bios w internecie poszukaj co jaki sygnał oznacza ( to twoje pipczenie ) i będziesz wiedział co masz uwalone. Sama wymiana kości biosu jest możliwa ale cena wymiany kształtuje się od tego czy jest lutowany czy w podstawce ale tanie to nie będzie 300-700 zł orientacyjnie.

Wiesz zawsze możesz sobie go sam prze-lutować i zaprogramować jak go sam uwaliłeś

Wiem co jest uszkodzone w laptopie-BIOS. Żeby go zaprogramować potrzebny jest programator, a ja takiego nie posiadam. Nie chce wymieniać kości bios, chcę zaprogramować obecną. Chce poznać wasze porady w sensie czy da się to jakoś naprawić. Wiecie ile by kosztowała kompletna naprawa tego laptopa(rozbiórka i zaprogramowanie bios)?

jak kupiłem lapka z allegro na części(150 zika)miałem te same objawy,ale udało mi się zrobić lapka samemu bez programatora i serwisu

napisz może co zrobiłeś że bios ci padł?

Po prostu flashowałem bios do nowszej wersji, niby wszystko się udało, pojawił się napis “succesful”. Po koniecznym restarcie laptop już nie odpalił, tzn włącza się ale nic nie pokazuje, słychać tylko pikanie i widać, że odczytuje z napędów.

u mnie było tak samo ale ja mam asusa ,a zrobiłem tak rozmontowałem laptopa,wyjęłem baterię i bateryjkę podtrzymująca ,potem po 15-16 razie laptop zaskoczył na chwilę,więc wymontowałem dysk przegrałem do niego bios (instalkę) założyłem dysk i ponownie rozmontowałem laptopa, wyjełem bateryjkę podtrzymująca i włączałem aż załapał szybko wlazłem do pół działającego biosu i tam (z poziomu biosu) zflashowałem bios na nowy