Zapytanie dotyczące ochrony Aviry PE 9

Niedawno przerzuciłem się z Kasperskiego na Avire . I tu moje pytanie. Czy Avira zablokuje stronę lub wyświetli komunikat że strona może być zainfekowana jak Kaspersky ?

niestety nie Avira nie posiada ochrony Safesurf,ja polecam zainstalować do aviry ten dodatek:

http://www.websecurityguard.com/

Czyli ten program będzie mnie ostrzegał tak samo jak Kasper ?

co ty gościu bredzisz ?

w zakładce ONLINE protection masz funkcje mail guard / web guard …

sprawdź czy nie są powyłączane…

po wejściu na zainfekowaną stronę wyskakuje monit z ostrzeżeniem…

tak websecurity guard działa jako dodatek do przeglądarki Firefox/Internet Explorer i blokuje niebezpieczne witryny tzn wyświetla informację na ekranie monitora jakie niebezpieczne treści są na danej stronie i daje użytkownikowi wybór blokowania lub wejścia i ma także funkcję link scanner tzn wpisujesz coś w google i obok adresów stron widnieją ikonki zielony(strona jest bezpieczna) zółta i czerwona.

P.S jakiej wersji aviry używasz free czy Premium?

jarekm26 możesz dać drogę do online protection ? Nie kojarzę jeszcze gdzie wszystko jest ;/

robson15 moze bredzi, ale nie do konca…

Avira nie dziala dobrze przy ustawieniach fabrycznych.

Trzeba wejsc w konfiguracje, postawic “ptaszka” przy expert mode.

W zakladce “actoin for concering files” i “actoin on detection” powinno sie zaznaczyc “automatic” z opcja “denny access”.

A w zakladce “action on malware” w MailGuard - “automatic” z opcjami:

affected emails - ignore

affected attachments - delete

Takie ustawienie usunie automatycznie zainfekowany zalacznik i pozwoli Nam zdecydowac o mail’u.

Wowczas Avira dziala z wyprzedzeniem, jak przystalo na najlepsze antywirusy :slight_smile:

Ja mam Avire premium, ale w wersji free powinno byc tak samo (lub po prostu niektore opcje beda niedostepne).

Korzystam z wersji FREE 9

Czy może jednak warto kupić wersje Premium ?

Dla wersji free, zobacz sobie tutaj:

http://antivir-polska.info/faq/konfiguracja/

Wersja free ma jednak swoje wady (ograniczenia), w stosunku do premium…