Zapytanie o zamkniecie firefox'a

Otóż mam problem czasem ściągam z rapidshare lub megaupload, a te serwery jak wiadomo dla free user’ów nie obsługują wznawiania pobierania, na domiar złego mi zdarza się czasem z rozpędu zamknąć całkowicie Firefox,a i pobierać muszę od nowa ten sam plik. Moje pytanie to czy można jakoś ustawić lub czy istnieje jakaś wtyczka do liska, która chroni (to okienko “czy na pewno chcesz zamknąć”) przed zamknięciem ostatniego okna Firefox’a.

Przy ściąganiu otwórz ze dwie karty i przy nagłym wyjściu z fireoxa wyskoczy ci okno czy zamknąć wszystkie karty.

a może jednak coś mniej doraźnego. Naprawdę nie istnieje żaden dodatek to ustawić umożliwiający?

Możesz użyć rozszerzenia Minimalize to tray- (pobrany plik przeciągasz na okno firefoxa), w opcjach sobie ustawisz, żeby po wciśnięciu zakończ przeglądarka minimalizowała się do zasobnika, a nie zamykała.

Podane przeze mnie rozszerzenie jest dla firefoxa 3, jeśli używasz starszej wersji to poszukaj w google, będzie w oficjanych dodatkach :slight_smile:

dzięki wielkie sebos_krk

używam najnowszej wersji przeglądarki:)

http://downloadstatusbar.mozdev.org/

Jest taki dodatek, w którym można ustawić, że jeśli zamkniesz przeglądarkę, to ściąganie jest kontynuowane. Sam korzystam z tego dodatku i jest wszystko tak, jak powinno. Polecam!

enter6 napisał:

zamknięcie przeglądarki powoduję przerwanie pobierania i dopiero ponowne jej uruchomienie wznawia je. To nie rozwiązuje w żaden sposób mojego problemu. Pisałem wyraźnie iż mój problem dotyczy ściągania z serwerów nie obsługujących wznawiania pobierania.

Sam znalazłem dla siebie idealne rozwiązanie :slight_smile:

Jest nim dodatek do firefox’a DownThemAll!!

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/201

w przeciwieństwie do innych akceleratorów pobierania u niego nie występuje błąd przy próbie pobierania plików z rapidshare czy megaupload na koncie free jak np. robi to Orbit.

Po za tym zachowuje się zupełnie jak jak pełno wartościowy Akcelerator.

Już nie boję się zamykać Liska :lol:

http://img7.imageshack.us/img7/5596/ent … y76ju2.jpg

Widzę, że nawet nie pofatygowałeś się sprawdzić dodatku i uznałeś, że nie spełnia on Twoich wymagań, a tu właśnie się mylisz. Powtarzam, że przeglądarka się nie wyłącza, tylko kontynuowane jest ściąganie bez żadnego przerywania.

EDIT:

Właśnie widziałem w innym Twoim temacie. :stuck_out_tongue: