Zaraz po uruchumieniu laptop strasznie sie muli

laptop zaraz po uruchumienie strasznie sie muli zanim cokolwiek załaduje trzeba czekac z 5 minut, po tym czasie juz chodzi normalnie. Bardzo bym prosił o pomoc. 

 

Tutaj masz opisane jak zdiagnozować co opóźnia start systemu:

 

http://www.pcworld.pl/news/384054/Windows.7…Znajdz.elementy.spowalniajace.uruchamianie.systemu.html

 

Dodatkowo po wpisaniu w konsole “msconfig” możesz zrobić screena z zakładki “uruchamianie”. Chociaż bardziej czytelne będzie jak wkleisz z programu CCleaner, zakładka “Narzędzia” :arrow: “Autostart”

cos takiego:)

post-257093-0-71676200-1396944564_thumb.

Witam,

 

Polecałbym zmienić antywirus na jakiś inny, bo z tego co pamiętam Panda zawsze była zasobożerna. Z darmowych polecałbym AVG

 

Z listy, którą przesłałeś spokojnie możesz wyłączyć:

  • aLLUpdate.exe
  • Reader_sl.exe
  • EgisUpdate.exe
  • iTunesHelper.exe

Choć ja wyłączam zawsze wszystko i ewnetualnie jak coś mi się sypnie przywracam stan poprzedni.

 

Mógłbyś jeszcze wrzucić zrzut ekranu po uruchomieniu kompa z menedżera zadań (CTRL+ALT+DELETE), z zakładki procesy i posortować je od tych, które zużywają najwięcej pamięci.

 

Pozdrawiam

Tak jak napisał  czeski14. Dodatkowo Adobe Reader zastąp całkowicie np: Sumatra PDF,  bardzo lekki i szybki programik w porównaniu z kobyłą od adobe.

Allplayera też możesz zmienić na coś typu MPC HC lub MPC BE mają wbudowane wszystkie kodeki i o wiele lepszą jakość obrazu od Allplayera. Dodatkowo czyszczenie CCleanerem, usuń też niepotrzebne punkty przywracania systemu (zostaw tylko dwa ostatnie). Jeżeli to nie pomoże to wróć do linku który podałem i sprawdź który program opóźnia start systemu.

Zastanawia mnie tylko ostatni wpis w autostarcie ten z ConfigAp.cmd nie mam pojęcia co to jest.