Zarządzanie komputerami w firmie - Windows Intune


(Jaskolsm) #1

Witam. Posiadam małą firmę i chciałbym ją lepiej zinformatyzować. Zależy mi na łatwej i w części zdalnej obsłudze komputerów, ochronie antywirusowej, zarządzaniu oprogramowaniem na komputerach, aktualizacjach i zdalnej pomocy mojego informatyka (administratora).

Słyszałem o Windows Intune. http://technet.microsoft.com/pl-pl/windows/ff628789.aspx?ITPID=flpbook. Filmik zapowiada przydatne opcje. Ale przed kupnem chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak to wygląda w praktyce. Może ktoś ma z tym styczność. Czy jest to dobre oprogramowanie na moje potrzeby?


(7f6fda41) #2

Intune co całkiem fajne rozwiązanie. Znajomy administrator stosuje to u siebie i chwali. Przede wszystkim jest to oszczędność czasu, bo wiele rzeczy można wykonywać masowo, np. możesz zarządzać użytkownikami operując na grupach. Dodatkowo użytkownik może część operacji wykonać we własnym zakresie - ma panelik z którego może sprawdzić aktualizacje i zgłosić potrzebę zdalnej pomocy - http://technet.microsoft.com/pl-pl/windows/ff628980.

Na http://technet.microsoft.com/en-us/windows/gg749823 znalazłem parę informacji bardziej praktycznych o użytkowaniu systemu.