Zarządzanie małą siecią

Witam posiadam Windows seven x64 i niestety mój komputer robi za mały serwer , udostępniam internet paru hostą .

(Posiadam adres ip z Neostrady i udostępniam internet switchem )

Moje problem polega na tym ze nie mam zamiaru zmieniać systemy na Windows serwer ani Linux a potrzebuje tak:

  • Mieć możliwość ograniczenia pasma (Szybkość internetu) dla danego hosta.

  • Przypisać adres ip do danego adresu MAC ( nie chodzi mi tu o server DHCP) np. mac który niema przypisanego adresu na liście mimo wpisania adresu ip z palca nie będzie miał internetu.

Jest jakiś program, bądź coś wbudowanego w Windowsa co to umożliwia ???

Posiadam również kartę wifi , i czy siec ad hoc można jakoś bardziej rozbudować np ograniczyć pasmo dla hostów ???

http://www.tricks.com.pl/wylaczenie-ogr … sieci-lan/

pierwsza strona w google.

A to z tymi adresami MAC - to poprawnie się nazywa: filtrowanie adresow MAC (tak, żebyś na potem wiedział) :slight_smile: ustawia się to w opcjach routera, przyn ja tak mam, ewentualnie w zaawansowanych ustawieniach karty sieciowej.

Pozdrawiam. Napisz czy sobie poradziles i jak:)

Ogarnij ortografię i literówki.

@tirou

Ja zrozumiałem, że on nie ma routera. Tylko modem wpięty na USB do kompa (Win 7 x64) i do niego pod sieciówkę switch i dalej komputery. Jeśli tak to tu masz wyjaśnione co i jak.

http://www.maciejaniserowicz.com/post/2010/01/22/Konfiguracja-instalacji-IIS-na-Windows-7.aspx

Sorki że tak długo , więc tak:

Chodzi mi o jakieś konkretniejsze ograniczenie, np żebym mógł ustawiać daną przepustowość dla danego hosta (np komputer o adresie ip 192.168.2.165).

A z tym MAC’iem to wiem co to jest filtrowanie adresów MAC (czy filtrowanie mac’ow jest możliwe w sieci LAN ???), ale ja nie posiadam routera, a w ustawieniach mojej karty WIFI niema czegoś takiego. ;(

Zainstalowałem te dodatki z tego linku ale co teraz ???

Dodane 07.10.2010 (Cz) 22:04

Dobra znalazłem taki program ponoć jest dobry Bandwidth Controller. Teraz mecze się z konfiguracją

■■■■ ;( ten program nie działa na win seven , zna ktoś coś w stylu tego programu na win seven ?