Zasada działania głowicy drukarki atramentowej

Muszę zrobić w PP prezentację na czwartek, na temat działania głowicy w drukarkach atramentowych. Czy ktoś może dysponuje jakimś info o tym zagadnieniu? Wszelkie opisy i obrazki mile widziane :). Żeby nie było, już sobie na Wiki poczytałem i na paru stronach też, ale potrzebuję dużo info. Pozdrawiam :).

A Google nie działa?

Na większości stron jest to samo napisane, a ja szukam obszerniejszych materiałów. -_-

ostatnio na Discovery widziałem ciekawy program właśnie o drukarkach ogólnie ale sporo o głowicach było, teraz kwestia znaleźć go przez Ciebie… pozdro powodzenia, wejdź na stronkę discovery może coś będzie

Trochę się tym interesowałem i generalnie są dwie technologie. Tradycyjna tzw. termiczna (do spotkania np. w HP) oraz piezoelektryczna wprowadzona przez firmę Epson (można z nirj osiągnąć mniejsze krople, ma się kontrolę nad meniskiem itd.). Podejrzewam że o technologii termicznej masz sporo danych więc podrzucam linka do informacji o głowicach piezoelektrycznych: http://www.epson.com.pl/solution/techno … /index.htm

Ok, dzięki. Uzbierałem wystarczająco dużo materiałów :). Temat można zamknąć.