Zaschnięty kardridż do drukarki

Witam, może mi ktoś podpowiedzieć jak moge przepchać zaschnięty kardridż do drukarki? z góry dzięki za podpowiedź :wink:

Poczytaj tu:

http://druknet.pl/default.aspx?mid=24

znalazłem info przy wykorzystaniu specjalnych płynów do czyszczenia dysz, czy można do tego użyć zwykłego rozpuszczalnika ?

Nie - możesz trafić na rozpuszczalnik, który zniszczy ci plastikowe elementy dysz.

Świetnie natomiast nadaję się do tego spirytus. Ale musisz moczyć w nim dysze ok 3 dni w ciepłym miejscu (np przy grzejniku). Jak po 3 dniach moczenia w spirytusie dysze nie puszczą to nadają się raczej jedynie do wymiany.

A i jeszcze jedno. Najlepiej mocz je w zamkniętym szczelnie pojemniku. Spirytus szybko paruje. :slight_smile:

Najlepiej zanieśc pojemnik do specjalistycznej firmy które rozbije zaschnięte cząsteczki tuszu za pomocą ultradźwieków.

Nie radzę.

Pomysł również nieco chybiony, jak już to postawić dysze na waciku z wodą. Jednak najlepiej zastosować do tego ultradźwięki.

Pomysł jest w 100% wypróbowany i bardzo skuteczny. :slight_smile:

Praktycznie jest to najskuteczniejszy domowy sposób rozpuszczenia zaschniętych dysz. Na pewno jest bezpieczny dla samych dysz i materiałów użytych do ich budowy.

Jeśli dysze są mocno przyschnięte to nie pomoże nawet umieszczenie ich w pojemniku z gorącą wodą a co dopiero mówić o waciku nasączonym wodą.

Nie wiem fiesta jakie są twoje doświadczenia na polu udrażniania dysz drukarek ale ja gwarantuje, że spirytus jest w 100% bezpieczny i całkiem skuteczny.

Walczyłem już z wieloma dyszami i stwierdzam, że spirytus jest nieco skuteczniejszy od płynu udrażniającego.

Pozdrawiam. :smiley:

pewnie jest to najleszy sposób ale jest to stary kardridż wiec nie bede go nigdzie nosił, tym bardziej na ultra dźwieki ;]

aż tak bardzo zaschnięty nie jest gdyż troche drukuje ale tekst jest w takie smugi i mało widać, spróbuje sposób ze spirytusem a w ostatecznosci z rozpuszczalnikiem, jak nic nie pomoze to tez wielkiej biedy nie bedzie

Spróbuj również tak:

  • niski pojemnik z wrzącą wodą i wsadź kartridż tak aby zamoczone były same dysze kartridża i niech się moczy i ma puścić tusz do wody.