Zasięg Bluetooth

Załóżmy ze mamy laptopa z kluczem bluetooth o zasięgu 1000 metrów (istnieje - jest do kupienia za około $120 i nazywa się AIRcable Host XR). Mamy także komórkę - która ma zasięg BT 10 m. Pytanie: Jaka jest max odległość w terenie otwartym pozwalająca na komunikowanie się tych dwóch urządzeń?

Prawie każdy z miejsca odpowiada że jest to 10 m, ale

http://www.idg.pl/news/76576/Bluetooth.z.kilometra.html

A więc jak to jest…?

Z góry dzięki za pomoc

A.

Musiałbyś mieć 2 takie urządzenia to wtedy uzyskałbyś taką odległość.

No ale jakim cudem tamci goście z anteną uzyskali dostęp (zobaczyli) urządzenia bluetooth oddalone o kilometr?? Przecież to były zwykłe komórki i tego typu rzeczy

Dzięki za odpowiedz

WZMACNIACZ, w 100m niby adapterze masz moc 100mw, w komórce masz 10mw :stuck_out_tongue: Oni tam pewnie zrobili jednostki do kilku WATT i skoro w kształce karabinu to się domyślam, że antena kierunkowa.

Z miejsca to ja bym odpowiedział, że przy 10m to nie ma właściwie co transferu szukać pomiędzy telefonami-zależy jakimi.

Łatwiej jest coś “zobaczyć” niż mówić o stabilnym czy w miarę stabilnym połączeniu.

no właśnie między telefonami to raczej nie, ale skoro ten ich cały zestaw “widział” zwykłe urządzenia BT z odległości ponad kilometra to przecież nie powinno być żadnych problemów z transferem w chociażby połowie tej odległości? Skoro zobaczyli te urządzenia BT to znaczy że odebrali sygnał z nich wychodzący. Odebrali sygnał wychodzący => nastąpiła transmisja danych. Czy jestem w błędzie?

No a propos anteny kierunkowej to ten cały AIRcable Host XR jest w takie coś wyposażony

Na moje “oko” to ten adapter ma antenę dookólną i moc 1Watt, co do tej niby transmisji to raczej jesteś w błędzie, nie wiem jak to dokładnie wygląda bo nawet się tym nie interesowałem, ale raczej nie ma żadnej transmisji między urządzeniami, ew. prześle może kilka bitów(nazwa urządzenia, MAC).

Stabilne połączenie to musisz mieć widoczność telefonów non stop, a nie tak jak im się to udało “złapać” dajmy na sekundę sygnał i późnie już w nawet 10minutach ponownie nie ujrzęli tego urządzenia/telefonu.

Ja tam bym nawet nie kupował tego adaptera. 120$x4(skup dolara jakieś 3.87 no ale liczę przesyłkę tak jakby) to masz 480zł ^^ i 1% szans na powodzenie według mnie :smiley: :stuck_out_tongue:

Skoro nawet na sekundę złapali urządzenie z odległości kilometra to jeżeli skrócimy dystans o połowę czyli do 500 metrów to chyba nie powinno być wątpliwości co do działania? Oczywiście cały czas jest to odległość “w polu widzenia”.

Koniec końców CHYBA zdecyduje się na kupno, ponieważ ja potrzebuje zasięg max 100 metrów przez jedną ścianę i nie widzę możliwości, żeby nie było działania.

p.s. czemu się uparłeś na bluetooth? Co chcesz zrobić?

No ja bym taki pewny nie był, jednak teoria też się liczy :stuck_out_tongue:

A jeżeli chcesz tym adapterem się łączyć 100m z komórką to czy CI się to uda czy nie to powodzenia życzę, bo ja jednak utrzymuję ok. 70% szans na niepowodzenie.

Ja daje jakieś 99,999% (prawie jak SLA 6minut/rok) :wink:

Ja daje jakieś 99,999% (prawie jak SLA 6minut/rok) :wink:

Jakby ktoś tu był bawiący się bluetooth czy mający zasadę pracowania WiFi, Bluetooth czy bezprzewodowych urządzeń w jednym palcu to by Ci przecież na samym początku wyjaśnił jakby to prawdopodobnie było bo nigdy człowiek nie jest pewny na 100%.