Zasięg routera


(Fntzzzzz) #1

Witam, zamierzam kupić router bezprzewodowy TL-WR1043ND firmy TP-Link. Ma on służyć do rozdzielenia internetu do laptopa. Zależy mi przede wszystkim na tym, aby dało się odbierać sygnał na odległość około 50-60m(router postawiony będzie postawiony na parapecie). Oczywiście odległość między laptopem, a routerem nie będzie tak jak już pisałem wynosić 50-60m, a zapewne mniej lecz jest to podana odległość w zapasie, ponieważ zasięg ma objąć obszar po prostej linii od bloku do bloku. Jest to około 30metrów. I tu pytanie, czy te 3 anteny co są w zestawie tego routera wystarczą, czy należy odrazu wymienić je na jakieś silniejsze? (np. TE http://sklepwgk.pl/prod46521_TP-Link_TL-ANT2408CL_antena_dookolna_8dBi_2_4GHz_RP-SMA.html)

Proszę o pomoc :slight_smile:


(Agatonster) #2

fntzzz ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Pampali) #3

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na twoje pytanie, ale jest spora szansa że będzie śmigać. Nad zmianą anten proponuje się zastanowić dopiero jeśli będą jakieś problemy, zwłaszcza że “mocniejsze” anteny nie zawsze pomagają, bywa, że z powodu odbić sygnału, wręcz szkodzą.