Zasięg Standardu "G"

Elo :slight_smile: Powiedzcie mi , czy jeśli router ze standardem G będzie w jednym pokoju, a odbiornik w postaci zwykłego PC z kartą sieciową WiFi będzie znajdował się w pomieszczeniu oddzielonym o 3 ściany (Na jednym piętrze oczywiście) o grubości około 15-20 cm (łączna odległość to około 7 metrów), to komputer bęzie odbierał neta w miarę przyzwoicie? PS. Czy wystarczy taka karta w Kompie? http://allegro.pl/item831753176_karta_w … ml#gallery

Nie komputer nie będzie odbierał neta przyzwoicie.

Nie ważne jakiego standardu użyjesz 1 ściana (murowana) zbija sygnał o ok 40%.

Standard polepsza wyłacznie odległość zasięgu na terenie otwartym.

Czyli standard n będzie lepszy?

Czytaj ze zrozumieniem.

I tu się mylisz,standard b,g,n zwiększa tylko przepustowość łącza.Czyli standard b ma przepustowość 11Mbit a g 54Mbit.Jeżeli są przeszkody to lepiej jest wybrać standard b.

Hmm, ja myślę ze jednak nie powinno być takiego problemu. Wiadomo, że sieć lokalna nie będzie działała na max parametrach, ale do internetu spokojnie powinno wystarczyć bez jakiś negatywnych odczuć. Mieszkam w bloku i w całym mieszkaniu sygnał mam na max. Poza mieszkaniem mogę przeglądać internet na komórce po WiFi (komórka działa w standardzie G) jadać winda do 3 pięter poniżej mojego. Dodam, że router mam schowany pod blatem biurka. Ściany działowe nie tłumią tak sygnału jak te zewnętrzne lub podłoga i sufit.