Zasięg Standardu "G"

(Jacek9221) #1

Elo :slight_smile: Powiedzcie mi , czy jeśli router ze standardem G będzie w jednym pokoju, a odbiornik w postaci zwykłego PC z kartą sieciową WiFi będzie znajdował się w pomieszczeniu oddzielonym o 3 ściany (Na jednym piętrze oczywiście) o grubości około 15-20 cm (łączna odległość to około 7 metrów), to komputer bęzie odbierał neta w miarę przyzwoicie? PS. Czy wystarczy taka karta w Kompie? http://allegro.pl/item831753176_karta_w ... ml#gallery

(PaPuX) #2

Nie komputer nie będzie odbierał neta przyzwoicie.

Nie ważne jakiego standardu użyjesz 1 ściana (murowana) zbija sygnał o ok 40%.

Standard polepsza wyłacznie odległość zasięgu na terenie otwartym.

(Jacek9221) #3

Czyli standard n będzie lepszy?

(Viano3) #4

Czytaj ze zrozumieniem.

(Marius142) #5

I tu się mylisz,standard b,g,n zwiększa tylko przepustowość łącza.Czyli standard b ma przepustowość 11Mbit a g 54Mbit.Jeżeli są przeszkody to lepiej jest wybrać standard b.

(Paulkr) #6

Hmm, ja myślę ze jednak nie powinno być takiego problemu. Wiadomo, że sieć lokalna nie będzie działała na max parametrach, ale do internetu spokojnie powinno wystarczyć bez jakiś negatywnych odczuć. Mieszkam w bloku i w całym mieszkaniu sygnał mam na max. Poza mieszkaniem mogę przeglądać internet na komórce po WiFi (komórka działa w standardzie G) jadać winda do 3 pięter poniżej mojego. Dodam, że router mam schowany pod blatem biurka. Ściany działowe nie tłumią tak sygnału jak te zewnętrzne lub podłoga i sufit.