Zasięg wi-fi

Witam.

Jaki zasięg ma sieć wi-fi? chodzi mi o połączenie laptopa ze stacjonarnym komputerem. Mam neostradę i myślę udostępnić bezprzewodowy Internet przez Livebox.

zależy od przeszkód i od mocy anteny w liveboksie

Jeśli chodzi o liveboxa to polecam zaznajomić się z tym tematem.

aero wspomniał w nim że:

Jeżeli mieszkasz w domku jednorodzinnym lub co lepsze w mieszkaniu ( i komputery też tam są), starczy zasięg bez problemu.

Jeżeli tego nie testowałeś to nie pisz ze straczy bo zasięg jest tragiczny jedna sciana w pomiedzy nadajnikiem i odbiornikiem w odleglości 5metrów i możesz zapomiec o polacznie sie z internetem. Ciekawa sprawa to to iż przy bardzo niskim i niskim zasięgu nie mozna sie połączyc z internetem.

Wystarczy wykorzystać HomePlug, czyli sieć z gniazdka elektrycznego. Zaletą jest spory zasięg, banalna instalacja, brak zakłóceń i dostęp w każdym miejscu. Wystarczy by było w nim tylko gniazdko :slight_smile:

Zestaw dwóch adapterów kosztuje około 170 zlotych

http://www.netgear.com/Products/Bridges … XE102.aspx

W tym problem, żeby internet był bez kabli. Aby nie być uwiązanym do tego czy innego gniazda. Poza tym tego typu rozwiąznie nie zawsze się sprawdza. Na zachodzie jest oki, ale w Polsce nie wiem. Trafostacje muszą spełniać określone warunki. Gniazdka muszą być na tej samej fazie itp. Dużo niewiadomych, a ciągle pozostają te nieszczęsne kable.

mam problem internet chodzi normalnie ma stan synalu niski a gdy wchodze np w tibie sygnal mi sie urywa i pisze brak synalu :cry: :cry: :cry: a gdy ja wylaczam jest znowu normalnie z czym to jest zwiazane poocy

w normalnym-nowym budownictwie (hotel) około 25 metrów, dalej nie testowałem, bo musiałbym wyjść na zewnątrz.

warunek - brak/mało ścian żelbetowych.

ważne - anteny są dookólne, a nie sferyczne, czyli na danej kondygnacji zasięg będzie dobry, wyżej i niżej będzie ciężko.

ewentualnie możesz zastosować urządzenia obsługujące 802.11n, one podobno mają dużo większy zasięg, a nie są dużo droższe.

Przyznam się bez bicia: nie mogę znaleźć parametrów liveboxa, ale nie chce mi się wierzyć że sygnał nie przechodzi przez jedną ściane.

Moim zdaniem to wina jakiejś bublowatej karty sieciowej. Weź inną kartę tzn nie z innego kompletu liveboxa tylko prawdziwą :wink:

LiveBox jest do pupy :frowning: Może przez jedną ścianę przejdzie ale przez dwie to raczej nie… No chyba że się rozbierze i podłączy do niej jakąś lepszą antenkę dookólną, nawet słaba by dała większy zasięg niż ta “pseudo” atenka w LB o ile tam nie ma zwykłej karty ^^.