Zasilacz 400W i Proc 2 rdzeniowy

(Jarek Maj) #1

Witam chcę sobie wymienić procesor na Athlon 64 X2 EE 5000+ BOX Black Edition oczywiście licząc się z OC i pytanie jest czy wytrzyma zasika takie obciążenie dodam jeszcze że na moim obecnym Procku nie ma problemów napięcia w stresie i spoczynku są w normie i nie ma wahań ( mierzone miernikiem nie w programach)

Na naklejce są widoczne linie napięci które wydają mi się dobre.

88d6e356af806e77m.jpg

(system) #2

Homo - nie wiadomo ten zasilacz :P. Ale powinien dać sobie radę. W przyszłości polecam Ci zmienić zasiłkę, na co najmniej - Modecom MC 350W.

Apropo - Czarna lista zasilaczy: Akyga, Aspire, Codegen, ColorSit, COMPAQ, Computer, Fever, Impet, I-box, Linkword, L&C = Logic !!

(Sk91) #3

Logic ? to jest jakiś no-name? Wymiana od razu.

(Jarek Maj) #4

A jakie chłodzenie do tego proca polecacie aby mozna bylo spokojnie podkręcić?

(system) #5

A masz zamiar wymienić zasiłkę? Chłodzenie raczej starczy boxowe. Chyba że koniecznie chcesz to: AC Freezer 64 PRO albo Pentagram Freezone HP-100.

(iwa nike) #6

1 to musisz wymienić zasilacz a potem myśl o OC

może PENTAGRAM HP-120 KARAKORUM ?

(Jarek Maj) #7

No a wiec tak widzę że lepiej nie ryzykować wiec jaką zasiłke polecacie firmową i cichą! A procesor jest w wersji Black edition czyli ma odblokowany mnożnik i nie ma boxowego chlodzenia więc trzeba kupić

(system) #8

Amacrox Warrior 400W, Fortron 350/400W, Chieftec 400W(ale tu zależy na jaki model trafisz).

(Darth ReX) #9

Chieftec tylko CTP-400-12G, "Green Angel". Może być też modecom z serii MC. Fortronów raczej unikaj, za słaba linia 12V. Polecam OCZ StealthXStream 500W, choć to produkt dla nieco zamożniejszych osób.

Co do chłodzenia, to ile masz kasy?

(Jarek Maj) #10

AMD Athlon 64 X2 EE 5000+ BOX Black Edition (bez wentylatora) 239zł + OCZ StealthXStream OCZ500SXS-EU (500W), aktywne PFC 188 zł = 427zł i na chłodzenie coś w okolicach 50 zł

Jednak OCZ najbardziej jako zasilacz mnie przekonuje :slight_smile:

(fiero) #11

Pozwolę się nie zgodzić. Mój Fortron 350MDN® ma 24A na lini 12V, to tylko 1A mniej niż AmacroxWarrior 400W.

(Jarek Maj) #12

Fiergo obawiam się ze i tak do twojego sprzętu ten zasilacz jest za mocny xD :lol:

(Emilmlo) #13

1A mniej niż Amacrox Warrior/Modecom MC 350W, wersja 400W ma 29A.

To tyczy się Fortronów 400W, 350W są w wersjach z mocną linią +12V.

Dobry wybór, ma wyższą sprawność od Modecoma MC/Amacroxa Warriora, Fortrona, Chiefteca GPS więc zapłacisz mniej za prąd, zapas mocy się przyda.

(system) #14

Tu co do - OCZ StealhXStream się zgodzę, jedyna wada że są dosyć głośne.

(Sk91) #15

Bardzo głośny :stuck_out_tongue:

(Jarek Maj) #16

Żartujecie teraz no to jestem w kropce [.]

(Marcin0392) #17

CORSAIR CMPSU-450VXEU

(Emilmlo) #18

Zdarzają się sztuki z piszczącymi cewkami

Chieftec CTP-450-12G 450W ten jest też dobry

(Cosik Ktosik) #19

Chiefteci też na początku piszczą, ale z czasem im to mija (nie wszystkie, oczywiście :slight_smile: ).

(Sk91) #20

Każdy zasilacz może piszczeć. I nie tylko zasilacz ale płyta, karta graficzna. Trzeba się to tego przyzwyczaić, takie życie. Ja bym kupił Enermaxa Pro82+ 385W