Zasilacz 400W i Proc 2 rdzeniowy

Witam chcę sobie wymienić procesor na Athlon 64 X2 EE 5000+ BOX Black Edition oczywiście licząc się z OC i pytanie jest czy wytrzyma zasika takie obciążenie dodam jeszcze że na moim obecnym Procku nie ma problemów napięcia w stresie i spoczynku są w normie i nie ma wahań ( mierzone miernikiem nie w programach)

Na naklejce są widoczne linie napięci które wydają mi się dobre.

88d6e356af806e77m.jpg

Homo - nie wiadomo ten zasilacz :P. Ale powinien dać sobie radę. W przyszłości polecam Ci zmienić zasiłkę, na co najmniej - Modecom MC 350W.

Apropo - Czarna lista zasilaczy: Akyga, Aspire, Codegen, ColorSit, COMPAQ, Computer, Fever, Impet, I-box, Linkword, L&C = Logic !!

Logic ? to jest jakiś no-name? Wymiana od razu.

A jakie chłodzenie do tego proca polecacie aby mozna bylo spokojnie podkręcić?

A masz zamiar wymienić zasiłkę? Chłodzenie raczej starczy boxowe. Chyba że koniecznie chcesz to: AC Freezer 64 PRO albo Pentagram Freezone HP-100.

1 to musisz wymienić zasilacz a potem myśl o OC

może PENTAGRAM HP-120 KARAKORUM ?

No a wiec tak widzę że lepiej nie ryzykować wiec jaką zasiłke polecacie firmową i cichą! A procesor jest w wersji Black edition czyli ma odblokowany mnożnik i nie ma boxowego chlodzenia więc trzeba kupić

Amacrox Warrior 400W, Fortron 350/400W, Chieftec 400W(ale tu zależy na jaki model trafisz).

Chieftec tylko CTP-400-12G, “Green Angel”. Może być też modecom z serii MC. Fortronów raczej unikaj, za słaba linia 12V. Polecam OCZ StealthXStream 500W, choć to produkt dla nieco zamożniejszych osób.

Co do chłodzenia, to ile masz kasy?

AMD Athlon 64 X2 EE 5000+ BOX Black Edition (bez wentylatora) 239zł + OCZ StealthXStream OCZ500SXS-EU (500W), aktywne PFC 188 zł = 427zł i na chłodzenie coś w okolicach 50 zł

Jednak OCZ najbardziej jako zasilacz mnie przekonuje :slight_smile:

Pozwolę się nie zgodzić. Mój Fortron 350MDN® ma 24A na lini 12V, to tylko 1A mniej niż AmacroxWarrior 400W.

Fiergo obawiam się ze i tak do twojego sprzętu ten zasilacz jest za mocny xD :lol:

1A mniej niż Amacrox Warrior/Modecom MC 350W, wersja 400W ma 29A.

To tyczy się Fortronów 400W, 350W są w wersjach z mocną linią +12V.

Dobry wybór, ma wyższą sprawność od Modecoma MC/Amacroxa Warriora, Fortrona, Chiefteca GPS więc zapłacisz mniej za prąd, zapas mocy się przyda.

Tu co do - OCZ StealhXStream się zgodzę, jedyna wada że są dosyć głośne.

Bardzo głośny :stuck_out_tongue:

Żartujecie teraz no to jestem w kropce [.]

CORSAIR CMPSU-450VXEU

Zdarzają się sztuki z piszczącymi cewkami

Chieftec CTP-450-12G 450W ten jest też dobry

Chiefteci też na początku piszczą, ale z czasem im to mija (nie wszystkie, oczywiście :slight_smile: ).

Każdy zasilacz może piszczeć. I nie tylko zasilacz ale płyta, karta graficzna. Trzeba się to tego przyzwyczaić, takie życie. Ja bym kupił Enermaxa Pro82+ 385W