Zasilacz 400W i zmiana na mocniejsze GPU

Jeśli dla sprawdzenia czy da radę na tym zasilaczu pracować włożę bardziej prądożerną grafikę, a zasilacz może być słaby to czy się włączy, ale przy ponad 400W poboru się wyłączy i nic się nie stanie czy spali cały komputer?

Możliwe, że się nie włączy w ogóle, ale różnie to z tym bywa.

No, bo właśnie nie wiem, czy taki zasilacz wystarczy mi jeśli zmienię grafikę z ATI Radeon HD4650, która według zaleceń producenta pobiera max 50W, a włożę Radeon HD 6790, która znowu zaś pobiera ze 150W.

Markowa zasiłka 400W do tego Radka HD 6790 wystarczy w sam raz, zostanie jeszcze spory zapas mocy - nawet pod obciążeniem.

Musisz tylko podać model swojego zasilacza, bo coś mi się wydaje, że powinien on od razu wylądować na śmietniku. :slight_smile: Napisz także jaki masz procesor.

Na stronach AMD podane są wymagane do danej karty zasilacze wraz z bazą zalecanych przez producenta modeli zasilacza.

Podaj markę, moc i model zasilacza i wtedy się okaże.

tak - 400W do tej karty wystarczy tylko nie podpinaj zasilania do płyty głównej i proca.

Markowe 400W to też pojęcie względne, bo jedne markowe na linii 12V mają np. 315W a inne np. 380W.

Aha markowe ;\ To mój pewnie będzie do wymiany, bo mam jakiegoś chińczyka Delta GPS400AB C1.

Tabelka na zasilaczu:

zbbW8.jpg

A co do grafiki to chodziło mi dokładnie o tą:

http://www.agito.pl/karty-graficzne/sap … cena-0+600

Co niektóre karty tego typu mają z boku takie wejścia od zasilacza jak one się nazywają?

Z tego co wiem Delta nie klepie złych zasilaczy ale ten jest jakis dziwny - linie małą łacznie 30A (co daje 360W) ale jest zastrzerzenie, że nie może być więcej niż 19A (228W). Więc po co wtedy dwie linie?

To są wejścia PCI-E do zasilania. Zasilacz też bym dla pewności wymienił, bo ten jakiś taki słaby się wydaje.

To co jeśli podłącze tą grafikę pod ten zasilacz czy może się stać coś z resztą komputera czy tylko po prostu się nie włączy?

Nie podłączaj, z tabliczki jasno wynika, że jest to zasilacz ~350W (z czego na ważniejszych liniach ma 335W, a te 400W to tylko moc chwilowa). Do tego słaba linia 12V - 228W.

A taki byłby już dobry?:

http://www.agito.pl/zasilacze/tracer-hi … 239-278636

Nie chce jakiegoś drogiego max 200zł

P.S Mam obudowę microATX

Szmelc, OCZ Stealthxstrem 500W, XFX Core 450W, Fractal Design Integra 500W - szukaj tych. Chyba, że chcesz odpinane kable to dopłać do OCZ Modxstream 500W

A wejdzie do microATX?

mATX to rozmiar płyty głównej. Wejdzie wejdzie, o ile masz 24-pinowe zasilanie mobasa.

Nie tylko rozmiar płyty, sama obudowa jest mniejsza, bo mam starszy komputer i jest większy od tego. I co to jest to 24-pinowe zasilanie mobasa?

modecom_750_850w-8.jpg

To większe. Wtyk ma 24 piny (te dziurki).