Zasilacz 550W - jaki?

To Ci zostaje zakupić OCZ ModXstream PRO 500W, lub tego Fatalita, ale jak byś chciał to i zasilacz z długimi kablami można okiełznać, mój ma sporo wiązek i tragedii nie ma, a mogło by być lepiej, jak bym nie wyciągał czasem zasilacza do innego kompa czy podpinał dyski do skopiowania.

a7d66f6017d92d4cm.jpg

Nie używane kable leżą na nagrywarce którą zamocowałem zatokę niżej

79f76d1cc7c92578m.jpg

Tobi , dzięki że starasz się mi pomóc.

W takim razie pojedynek: http://www.komputronik.pl/index.php/pro … _500W.html vs. http://www.komputronik.pl/index.php/pro … 120mm.html

niech wygra lepszy.

Jak decydujesz się na któryś z tych to osobiście kupił bym tego 600W, nie ma problemu poprzedniej serii, wyłączania się przy pełnym obciążeniu w wysokiej temp, co jest nie typowe dla droższych konstrukcji które zwykle mają jeszcze zapasu przy nagłym przeciążeniu np Huntkey HK350W bez problemu może działać z P4 podkręconym P4 6,5GHz i grafą X800GTO, mój VX450 wyciąga nax 570W, jak byś miał mocniejszego kompa to lepiej żeby zasilacz miał taką rezerwę przy jakimś skoku na linii zasilającej.

Tobi , ok i jeśli teraz mam zasilacz 400W z pasywnym PFC to rachunki za prąd z nowym będą niższe?

Wielkiego spadku na fakturach się nie spodziewaj, ale zawsze parę zł będzie mniej, większą różnice można odczuć wyłączając nie używany tv, wymieniając żarówki na energooszczędne. I ten mustang to bywalec wszystkich czarnych list, to nie dość że zabezpieczeń brak to jeszcze sprawność pewnie 60% nie przekracza.

Zmieniając przy okazji procesor na i7 s.1366 i do tego jakiegoś gtx’a 4x0 (x>=7) to możesz spodziewać się że rachunki za prąd będą nieco wyższe bo te podzespoły będą zużywać znacznie więcej energii od . A pasywne pfc nie oznacza że zasilacz ciągnie ciągle 400W tylko że do działania w sieci 110V potrzebne jest ustawienie przełącznika z tyłu zasilacza tak aby zaczął działać podwajacz napięcia, czyli aktywne pfc jest też przydatne przy dużych wahaniach napięcia w sieci i również poprawia tzw. power factor zasilacza co jest korzystne dla linii przesyłowych ;] .

Sporo oszczędniejsza w tej sytuacji byłaby konfiguracja 4 rdzeniowiec na s1156 bez ht (marnowanie energii) i jakiś oszczędniejszy konkurent gf’a, a za zaoszczędzone na platformie i procesorze pieniądze można dorzucić do enermax’a 87+

Jednak ten OCZ StealthXstream 2 600W też nie ma modularnego okablowania więc teraz to mi wszystko jedno.

Ostateczny pojedynek:

Kolejność przypadkowa.

W tych cenach zdecydowanie najbardziej potężnym zasilaczem jest

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … _650W.html

Oferując przy tym bardzo bogate okablowanie, wysoką sprawność i długą gwarancję.

Jeśli kosztem powyższych zalet corsaira mimo wszystko chcesz koniecznie coś dobrego z odpinanymi kablami no to

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … _650C.html

będzie w porządku, na 12V ma 500W obciążalności nominalnej więc daje równie duży zapas mocy do np corsair vx550

Mariosti* , ale mi 650W nie potrzebne.

be quiet! Pure Power L7-530W - 239zł ,

PURE POWER to wydajne zasilacze, które zapewnią solidne i bezpieczne zasilanie Twojego komputera.

Certyfikat 80Plus : Dzięki wysokiej sprawności do 87% Pure Power zapewnia dłuższą żywotność komponentów i jest energooszczędny.

Najwyższe bezpieczeństwo oraz niezawodność dzięki ochronie elementów przed zbyt wysokim lub zbyt niskim napięciem, krótkim spięciem, przegrzaniem oraz przed przeciążeniem.

Zabezpieczenia:

OCP (zabezpieczenie przed zbyt wysokim prądem),

OVP (zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem),

UVP (zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem na liniach wyjściowych),

SCP (zabezpieczenie przeciwzwarciowe),

OPP (zabezpieczenie przeciążeniowe),

OTP (zabezpieczenie przed zbyt wysoką temperaturą).

Kabel All-in-one : Pure PowerL7 zapewnia łatwą instalację napędów i porządek w obudowie. Wszechstronne możliwości przyłączeniowe dzięki maksymalnie 15 złączom

Pełny zakres napięć: Pure PowerL7 został zaprojektowany do pracy w pełnym zakresie napięć od 100 - 240 Vat przy 50/60 Hz.

Szeroki wybór złącz:

Pure PowerL7 oferuje szeroki wybór złącz standardowych, takich jak: S-ATA , HDD , FDD oraz P4.

Najnowsza wersja ATX 2.3 :

Seria Pure PowerL7 spełnia najnowszy techniczny standard dla zasilaczy ATX określony przez firmę Intel, kompatybilny także z systemami AMD.

Aktywne PFC = 0,99:

Pure PowerL7 zapewnia stabilne zasilanie dzięki korygowaniu przesunięć fazowych zasilania.

Dual Rail:

Pure PowerL7 posiada dwie oddzielnie linie 12V do zasilenia osobno karty graficznej i procesora.

Wysoka stabilność napięć zapewni długą żywotność komponentów.

Cooling: Pure PowerL7 wyposażony jest w wentylator 120mm którego prędkość obrotowa regulowana jest automatycznie w zależności od temperatury.

Głośność: PowerL7 to najniższy poziom głośności wśród zasilaczy.

albo :

OCZ Z-Series 550W SLI 80+ - 359zł

Tutaj więcej o tym modelu ; http://www.ocztechnology.com/products/p … eries_550w

StreaM* , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Tutaj bardziej chodzi o to do jakiej kwoty możesz zainwestować w zasilacz, tak na prawdę wystarczyłby ci cx400, te 500’tki są już na wyrost. W tej sytuacji chodzi po prostu o wybranie najlepszego zasilacza do ceny około tego fractal’a i od tx650 nic lepszego nie znajdziesz, ten OCZ Z-Series 550W SLI 80+ nie dość że droższy to bez porównania gorszy zasilacz (nie chodzi mi tylko o moc na plakietce ale o faktyczne parametry) od corsaira (linie 12V ma znacznie słabszą, uboższy zestaw wtyczek, krótsza gwarancja, o wyższej cenie wspomniałem, jednym słowem - bez sensu).

…podepnę się do tematu - który z tej dwójki: Seasonic S12II 520W Bronze czy Fractal Design 550W Tesla???

Jeśli chodzi o jakość wykonania to wygrywa Seasonic.

Właśnie zamierzam dokonać zakupu tego Seasonica.

Widzę, że w sklepie Gral.pl jest dostepna wersja:

Który brać???

M12II ma odpinane kable, S dłuższą gwar, reszta jest ta sama, jak zależy Ci bardziej na odpinanych kablach bierz M, jak na dłuższej gwar to S. Chociaż M powinien mieć dłuższą gwar np na emarket, comp4you ma 36 miesięcy.