Zasilacz, a karta graficzna

Mam pytanie dotyczace zasilacza i karty graficznej, a mianowice ostatnio kupilem nowa karte graficzna Ati Radeon HD 2600XT i wymaga on minimum 400W zasilania, a ja obecnie posiadam zasilacz Aton EPS-350 ATX 350W. Koniecznie musze kupic nowy zasilacz czy tez moge pozostac przy tym starym??

Witaj żeby podać Tobie odpowiedz na twoje pytanie przydał by się konfig twojego komputera tzn jaki masz procek itp .

Nazwa płyty głównej ASRock K7S41GX (2 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Liczba gniazd procesora 1 Socket 462

Liczba gniazd rozszerzeń 2 PCI, 1 AGP, 1 AMR

Liczba gniazd pamięci 2 DDR DIMM

Typ procesora AMD Sempron, 1750 MHz (10.5 x 167) 2500+

SPD:

DIMM1: Kingston K ( 512MB )

DIMM2: Nanya M2U51264DS8HC3G-5T ( 512MB )

Tak jak kolega wyżej napisał, przydałoby się więcej informacji bo to, jaki zasilacz ci potrzebny zależy od różnych podzespołów komputera, które również biorą prądu trochę. Jednak już teraz mogę powiedzieć Ci, że na podzespołach zwykle piszą większe wymagania niż w rzeczywistości, aby było bezpieczniej. Raczej trudno odpowiedzieć na twoje pytanie, chyba że ktoś przetestował to na sobie :stuck_out_tongue: W każdym razie ja mam kartę, która wymaga zasilacza 580W (GeForce 9600gt), a mam zasilacz Xilence 480W i żadnych problemów nie mam :slight_smile:

#Edit Napisałeś posta szybciej ode mnie xD Myślę, że nie będziesz miał problemów, ale różnie to bywa.

#Edit2 Jeszcze dodam, że mój brat ma podobne podzespoły i zasilacz bardzo podobny, a komp chodzi bezawaryjnie od dawna :slight_smile:

Moim zdaniem nie powinno być problemów z zasilaczem jest w miarę porządny i powinien uciagnąc Tobie ten konfig pozdrawiam

cinek05 co ty gadasz że 9600GT wymaga 580W CHyba jakiś super Noname. Ja jak miałem swój w serwisie i dali mi zastępczego Feela 350W :o jakoś dawał rade z reszta.

Dają radę słabsze, ale na pudełku mi pisze, że 580W :stuck_out_tongue: