Zasilacz AMACROX AX450-PNF a HD4850,GTS450

GTS 450 (GDDR5) byłby porównywalny wydajnościowo, ciut chłodniejszy, ale pewnie musiałbyś sporo dopłacić. Najsensowniej byłoby dołożyć do R7750, ale to już koszt ~350-360zł.

@freedom

Tylko że wszystkie GTS 450 mają szynę pamięci 128bit, nie wiem jak to się sprawdzi w “praniu”, poza tym na ceneo : http://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;017 … 289024.htm wszystko stoi ponad 310zł.

Chyba że OP zwiększy budżet, wtedy można coś myśleć :wink:

Szerokość szyny nie jest elementem najważniejszym, ogólnie produkt ciężko ocenić po samej specyfikacji, trzeba przeglądać po prostu testy. Przykładowo R5770 (GDDR5, 128bit) jest równie wydajny co R4870 (GDDR5, 256bit). R4850 z GDDR5 (normalne wersje miały GDDR3) będzie gdzieś w okolicach mojego R5750. GTS 450 to ta sama półka, ale wersja GDDR3 (tańsza) będzie zauważalnie słabsza.

Wspomniałem o GTS 450 bo kolega od początku rozważał jej wybór, stąd moja odpowiedź.

Teraz troche taki off top: Co mogę zrobić z osobą od której kupiłem na allegro zasilacz, a ona nie odpowiada na maila, ani na sms-y.

Ile minęło od zakończenia aukcji? Zamiast pisać SMSy, po prostu się dzwoni :wink:

Aukcja zakończyła się dziś. Po jakim czasie sprawę mogę zgłosić na allegro, że transakcja nie przebiegła ?

U, to faktycznie jesteś w gorącej wodzie kąpany. Spokojnie, ludzie mają swoje sprawy, spróbuj jutro zadzwonić o jakiejś normalnej porze. Sprzedający ma bodajże 2 tygodnie na sfinalizowanie transakcji (wysyłkę).

Okej zasilacz doszedł. Teraz pytanie czy dobrze go zamontowałem? Czy on tym “grilem” ma być do góry czy w dół? Macie zdjęcie:

http://image.ceneo.pl/data/products/615779/f7ca2236-5d8e-4228-a6f6-164bcf7ba513_product.jpg

To zależy jaką masz obudowę, jeżeli montaż zasilacza jest na górze to montujesz wentylatorem w dół. Jeżeli montowany jest na dole budy i masz otwory to też wentylem w dół tak aby zasilacz mógł pobierać chłodne powietrze i być odcięty obiegu powietrza w obudowie :slight_smile:

Zasilacz jest zamontowany na górze, i “gril” dałem na dół, czyli dobrze? Przyłożyłem dłoń do “grilla” i leci z niego zimne powietrze, jak na razie(bo pierwszy raz podłączyłem).

Dobrze zrobiłeś, wentylator wciąga powietrze do zasilacza, chłodzi jego podzespoły i wypycha na zewnątrz obudowy. Lepszym układem jest wentylator na dole odizolowany od obiegu powietrza w obudowie, jednak nie zawsze można mieć co się chce. Miłego użytkowania :slight_smile:

I z tej siatki z tyłu zasilacza która odprowadza powietrze poza obudowe też leci zimne powietrze. To dlatego że dopiero podłączyłem zasilacz?

Rozstaw otworów jest taki, że nie ma możliwości zamontowania zasilacza odwrotnie/niepoprawnie.