Zasilacz czy starczy na taki sprzęt?

Mam procek q 6600 + 2gb ddr2 667mhz + kartę ati hd 2600 pro 512 ddr2 + dźwiękówka i sieciówka zintegrowana + monitor samsung 920N 19 cali.Teraz pytanie-czy zasilacz jaki mam czyli 350W nie pamiętam jakiej firmy ale rzadko spotykanej raczej wystarczy? bo od roku komputer chodzi ok a za rok gwarancja się kończy-wymieniać?

hd2600 oraz q6600 trochę żre prądu więc wspomniana 350tka to troszkę za mało, sprawdź jaka marka…

sprawdzę jutro bowiem teraz nie mam jak wysunąć kompa aczkolwiek komp od roku jak go mam chdozi dobrze,nie wiesza się,nie ma artefaktów,nie grzeje się nic więc chyba źle nie jest? jutro sprawdzę markę i zobacze jeszcze czy na płycie kondensatory nie pęcznieją

a jeśli bym wziął zasilacz 550W lub 600W to by starczyło na wymianę kary grafiki w przyszłości?

jeżeli to jest jakiś mustang, forever, take me itd to do czasu…

nie jest to żaden z nich-markę bym sobie przypomniał jakby mi ktoś dał listę to bym wskazał

http://forum.pclab.pl/index.php?showtop … e=threaded

HD2600 dużo prądu nie żre, co do q6600 to się zgadzam.

jest problem bo speed fan pokazuje mi że zasilacz ma napięcia +3,+5,+12 i przy +12 pokazuje że mam +3,5:/ a przy +3 i +5 jest ok.rany boskie to od roku sopbie niszczę sprzęt-mam nadzieję że jak wymienię zasilacz to jeszcze nic straconego-mogę zamontować do obudowy micro jakiś 600W? co polecacie?

nadal nie widze nazwy mojego zasilacza na liście tych niebezpiecznych

sama grafa to 65W…q6600 - 100W (w stresie), przy mustangu ze sprawnością 50% to takie 350W to troszkę za mało…

ale to nie mustang

Wyniki voltażu podawane prze4z jakikolwiek program można sobie schować do… wiadomo czego, te wartości mierzy się sprzętowo czyli miernikiem.

Sprawdź dokładnie jaki to zasilacz w razie czego zapodaj zdjęcie tabliczki znamionowej.

Ile masz kasy na nowy zasilacz.

myślę że do 300 zł mam

podaje marke zasilacza Enlight GPS-350AB C ATX12V 300W PCF

Aha mam kartę gwarancyjną na 24 miesiące ale nie podpisana,nie popdstęplowana lol czyli co? nie mogę podstęplować już?

czytaj uważniej nikt tu nie podał wartości pomierzonych metodą software, onlinowe kalkulatory są budowane na podstawie pomiarów różnych platform (amd/intel) podawane w dość przystępnej formie diagramów, jako żródło informacji w przypadku podanych przeze mnie wartości :

http://www.behardware.com/articles/651- … q6600.html

Enlight GPS-350AB C ATX12V 300W PCF

to znaczy że mam zasilacz mocy rzeczywistej 300W czyli 85% sprawności? czy co? wynika że 300W spokojnie starczy na mój sprzęt skoro żre on od 150 do 250W mniejwięcej.Czyli mam ok zasilacz?

jeśli masz dowód zakupu w postaci paragonu/faktury w ostateczności stikera gwarancyjnego to możesz, znam te zasilacze nawet mam jeden, jest to przeciętniak (w stylu modecom feel) ale też nie najniższa półka…

za 3 paczki kupisz corsaira vx450, enermaxa pro 425W, godny uwagi jest jeszcze OCZ 500/600W SE, bequiet 450W SP, Antec NeoPower 430W itp.

z pewnością nie spełnia normy sprawności 80+…

no tak…feele podobno się psują łatwo to mnie pocieszyłeś;d to ten co podałem starczy narazie? bo rozumiem że ma on 300W mocy rzeczywistej czyli 85% sprawności?

na pewno nie ma sprawności powyżej 80+, inaczej by się tym chwalił na stronie producenta :P, spalić nie powinien sprzętu acz kondensatorki z czasem mogą zostać wybrzuszone… producent podał moc szczytową 350W.

czyli lepiej kupić-a coś się stanie jak wybrzuszy kondensatory?

warto zainwestować w porządny zasilacz w każdych okolicznościach…