Zasilacz, czy wymienić...?

(Poniaatowski) #1

Posiadam zasilacz Forton 350W... Był zakupiony na 24MC w Prolinie... Nie był używany... Proszę powiedzcie mi czy zmienić go na model ModeCom MC-350W za 90 zł ? Opłaca się taka zmiana ? Czy nie ?

(Paweł0303) #2

jeśli nie planujesz rozbudowy kompa i komp dobrze działa, to nie ma konieczności wymiany.

(neo10) #3

Napisał byś ogólnie jaką masz konfiguracje czemu chcesz zmieniać i jak np w evereście prezentują się napięcia aby choć orientacyjnie wiedzieć jak to tam wygląda u ciebie ;]

(Emilmlo) #4

Everesta to wynieś na śmietnik, miernikiem takie rzeczy tylko sprawdzamy, program nigdy prawdy nie powie o napięciu.

(Gen Salvador) #5

te fortrony to porządne zasilacze

(neo10) #6

Napisałem aby orientacyjnie napisał co pokazuje everest... on nigdy dobrze nie pokazuje ale nie odbiega bardzo dużo od prawdziwych napięć... także zawsze ołaca się najpierw spojrzeć co pokazuje a dopiero potem brać się za mierzenie miernikiem aby mieć porównanie itp...

(Gen Salvador) #7

to wcale nie jest pewne że wyniki są przekłamane, wszystko zależy od zastosowanych na płycie głównej mierników i sposobie interpretowania ich pomiarów przez program. mierniki bywają lepsza i gorsze, zazwyczaj jednak o ile w ogóle są, to są wystarczające, a już na pewno wystarczające żeby mieć szacunkowe informacje o zasilaczu. Programy jednak częstą się gubią w tych wskazaniach, jeśli wyniki nie odbiegają od normy o kilka wolt to możemy im zaufać. Zawsze też warto przynajmniej w biosie sprawdzić wskazania napięć.

(Poniaatowski) #8

Patrzałem miernikiem, skoki napięć... Ponadz tak zawsze jest w tych fortonach... Mój komputer nie jest najlepszy :confused: Tylko nie śmiejcie się...

Procek AMD Seprone 1700

Płyta, Asrock K7... Nie pamiętam dalej...

512 ram - 64 na zintegrowana grafikę, jeden naped DVD oraz dysk 80gb

Chciałbym dodać/ kupić Kartę muzyczna ( mowię tutaj o tej creative , najtańszej ), Geforce 6100 oraz karta TV jakaś...

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=S ... ST3160815A

czy ten dysk jest dobry...

(Gen Salvador) #9

drogi

chcesz kupić gf 6100? to już lepiej sobie amige kup bo na tym to w nic nie pograsz.

powiedź ile masz kasy na wszystko i coś dobierzemy

(Emilmlo) #10

o ile wiem to GF 6100 to jest zintegrowana grafa, chyba chodzi mu o GF 6200A 64bit bo 128bit jest nie do dostania, lepszym wyborem jest Radeon 9550/9600/9800.

(Poniaatowski) #11

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=G ... 00+256+AGP przepraszam 6200:)

Tylko mam do Was jeszcze jedno pytanie... Czy na dwa lata opłaca mi się w niego pakować ?? Bo za dwa lata będę miał raczej zmieniany komputer...

(klopas) #12

przy grafie 6200 będziesz chciał go zmienić po pierwszym użyciu komputera...

nie warto brać tego szorta... lepiej brać 6800gt albo 7300gt...

radzę ci dozbierać do tych 1000-1500 i kupić coś super niż jedno, wielkie G które będzie i tak, i tak słabe...

(Maniekz1985) #13

OMG, za taką kasę spokojnie wyrwiesz Radka 9800Pro na allegro a ten 64-ro bitowy szajs zostaw.

(Gen Salvador) #14

napewno nie te sto złotych w grafikę. szukaj używek na allegro pokroju radeon 9800PRO

a jak myślisz o zmianie kompa i czujesz ze dasz radę wytrzymać to zaciśnij zęby i odkładaj kasę na nowego blaszaka. jedyne co to mozesz zainwestować w kartę muzyczną, na bazie X-Fi

(Poniaatowski) #15

Ok... Warto dokupić pamięć ? Zmieniać zasiłke na coś lepszego... Żeby te 2 lata wytrzymała ? Karta TV pójdzie na zintegrowanej ?

A taką kartę warto kupić ?

http://www.allegro.pl/item343182753_gal ... 0_agp.html

(klopas) #16

na zintegrowanej co?

karta tv nie ma nic wspólnego z innymi podzespołami...

nie... i tak nic to nie da...

narazie zostaw...

(Poniaatowski) #17

ok... Czyli tylko dołożyć tą kartę muzyczną i te głośniki to wszystko...?

(klopas) #18

tak... i jak dozbierasz 1000zł albo więcej to napisz wtedy na forum

(Gen Salvador) #19

tej karty broń Boże nie kupuj

http://www.allegro.pl/item344101171_sap ... od_ss.html

mniej więcej czterokrotnie wydajniejsza karta.

podaj moc i markę zasilacza.

Co masz na myśli

??