Zasilacz Deer 400 W, czy jest odpowiedni

Witam. Noszę się z zamiarem stopniowej rozbudowy mojego komputera, jednak jako że dysponuję niewielką ilością komputerowej wiedzy, mam wątpliwości, czy mój aktualny zasilacz jest w stanie to wytrzymać, i czy obecne sporadyczne problemy z komputerem nie są spowodowane jego marną jakością.

Specyfikacja mojego komputera:

Intel Core 2 Duo E7500 2,93

MSI GeForce 9600 GT 512 mb

Asus P5N-E Sli

Ram 2x2GB Patriot 800 Mhz

Samsung 320GB SATA2 HD321KJ

Główne pytanie brzmi: czy zasilacz nadaje się do wymiany?

Zasilacz takiej marki może powodować problemy z Twoją konfiguracją. Wbrew pozorom, to jeden z najważniejszych podzespołów komputera, a często traktowany jest po macoszemu. Co do pytania, tak, zasilacz nadaje się tylko i wyłącznie do wymiany.

Zasilacz widnieje na czarnej więc jak najbardziej do wymiany. Proponuje coś z tych marek:

Amacrox, Antec, Astec, be quiet, Chieftec, CoolerMaster, Corsair, Delta, Enermax, Enlight, Fortron (nowy, nieużywany), Modecom (MC, Volcano), OCZ, PCPower&Cooling, Pentagram, Seasonic, Silver Power, Tacens, Tagan, Topower, Yesico, Zalman.Ja osobiście mam Chieftec 450W taki jak w podpisie i nie narzekam. Może twoje problemy mogą wynikać z tego że się pomału kończy. Więc jak najszybciej wymiana bo może się źle skończyć.

Tak też myślałem, że jakością ten zasilacz nie grzeszy. Wielkie dzięki za wskazówki.

Lipny zasilacz może spalić cały komputer,dobre zasilacze mają zabezpieczenia,lipne nie mają żadnych

Lista dobrych i złych zasilaczy

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html