Zasilacz do 150 zł do srednio-starego komputera

Witam , niestety wczoraj mój dawny zasilacz Chieftec 450W zakończył po trzech latach swój żywot. Muszę w niedalekiej przyszłości kupić nowy zasilacz, niestety zupełnie nie oriętuję się jakie aktualnie zasilacze są godne uwagi itd.

Sprzęt jakim dysponuje znajduje się w profilu lecz wymieniona została karta graf (dawna wyśw. artefakty) na HP GeForce 310 512MB DDR3 64bit (słabszą). W komputerze na stałe odłączony jest napęd DVD (podłączam raz na miesiąc).

Komputera ogólnie używam do internetu/czasami do gier. Zastanawiam się również czy jest sens kupować dobry-drogi zasilacz do mojego komputera, ponieważ swoje lata już ma, dużo od niego nie wymagam (CPU ustawiony na wart. nominalne od dlugiego czasu , bez OC) oraz liczę się z tym, że nadchodzi czas na zakup nowego (najpewniej w nowym roku)

Proszę was drodzy forumowicze o porade- jaki zasilacz kupić do kwoty max 150zł.

Pozdrawiam :slight_smile:

Lista dobrych i złych zasilek

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Jeżeli planujesz wymianę komputera, to może lepiej kupić od razu porządny zasilacz, który później przełożysz do nowego zestawu?

Jaki to był dokładnie Chieftec? Jak to się stało?

Do 150zł najlepiej http://allegro.pl/mocny-markowy-seasoni … 09384.html ewentualnie amacrox http://allegro.pl/nowy-zasilacz-amacrox … 51848.html ale seasonic w 100% wystarczy i będzie lepszy od poprzedniego ;]

chyba że chcesz zainwestować w coś do przyszłej platformy to bequiet 530w ale to już ok 250zł także myślę że lepiej kupić na razie coś do tego a potem sprzedasz go i kupisz cały nowy zestaw ;]

A moim zdaniem będzie to nieopłacalna transakcja, lepiej wziąć już teraz coś porządnego, mocnego i później przełożyć do nowego zestawu. Używane zasilacze nie tak łatwo sprzedać za dobre pieniądze…

Przykładowo http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=15432 nie przekracza zbytnio budżetu, a powinien sobie poradzić z nowszymi zestawami (w teście przeciążeniowym utrzymał nawet 480W.

http://allegro.pl/zasilacz-atx-550w-hun … 33848.html

będzie w sam raz, taniej

http://allegro.pl/zasilacz-atx-400w-hun … 40342.html

Nowy komputer będę brał na raty więc 100-200zł róznicy w cenie zasilacza nie będzie problemem, teraz niestety nie mam większej ilości wolnych środków - stąd 150zł.

Zastanawiam sie nad zaproponowanym “SEASONIC 400W” (jestem z Warszawy zatem odejdzie cena przesyłki i czas ) lub

“ATX 400W HUNTKEY 6400HGP 120mm”

Na płycie mam do podłączenia 3 wejscia : ATXPWR1 . ATX4P1 i ATX12V1 Czy wszystkie zasilacze posiadają takie wyjścia ?

te zasilacze mają te wtyczki :wink: