Zasilacz do 50-60 zł

(Kosior6) #1

Witam. Potrzebuję nowego zasilacza w cenie od 50 do 60 zł. Propozycje mogą być z allegro. Komp taki jak w podpisie. Aha i żeby był w miarę możliwości cichy.

(Meason) #2

http://www.allegro.pl/item166106362__fo ... _gwar.html

:slight_smile:

(system) #3

Forton z Allegro 350W lub 400W:]

ja mam i jest bezgłośny praktycznie 8)

(Kosior6) #4

O i o to mi chodzi tyllko tylko mam jedno pytanie czy jest jakaś różnica jak go zamontuje bo ja mam takie nietypowe trzymanie na zasilacz...12e6e09c24bea718m.jpg

Zasilacz jest montowany tak jak na obrazku i czy to nie przeszkodzi w zamontowaniu tego Fortona ??

(Meason) #5

Może by problem. Ja kiedyś kupiłem se obudowe do stargo kompa z zasilazem noname 100W i odrazu wymieniłem na Fortrona, ale okazało się że ten noname był mniejszy i obudowa poszła do cięcia, ale się udało. Pewnie coś wykombinujesz a jak nie to kupić jakąś tanią bude

(Djkamilos) #6

Jak już kupujesz to 400w. Jest lepszy.

(Błażej) #7

Fortrona 400W / Seasonica z mocną linią 5V

(Kosior6) #8

Oki a czy możecie mi polecić jakiś zasilacz z takim mocowniem?? BO nie chcę wymieniać budy z powodu zasilacza. A jeżeli nie znajdziedzie takiego to najwyżej zasilacz się położy na podstawce od monitora z wycietym wcześniej miejscem na wentyl...:frowning:

(Gen Salvador) #9

Ten Fortron 350 to dobry zasilacz, ma dwie linie +12V; jedna max 8A, druga max 14A,

jednak to nie jest zasilacz dla Ciebie, bo twój sprzęt może obsługiwać tylko jedną linie 12V (to specyfikacja starszych płyt głównych), wiec maksymalne obciążenie 8 A to zdecydowanie ZA MAŁO!,

Bierz starszego Fortrona 400W, pojedyncza linia 12V - 15A, 5V - 40A, 3,3V - 28A

na allegro ~ 69.99

(Philips Piotr) #10

Nie ma znaczenia jak zamontujesz zasilacz, jedyny minus tego układu to cyrkulacja powietrza nad procesorem. Rozstaw otworów z zasilaczach jest standardowy.

(Kosior6) #11

lukaszzek

To weź mi daj konkretnego linka bo na hardware to ja się za bardzo nie znam...:confused:

(Rastko1) #12

no i ze zdjęcia wynika że masz awarie na płycie głównej bo są pod prockiem wypukłe kondensatory

(Kosior6) #13

Nie są wypukłe są proste, poprostu na zdjęciu tak światło padło...:slight_smile: Chociaż może trochę...wiem czym to grozi, ale narazie komp chodzi stablilnie a mi chodzi tylko narazie o zasilacz...:slight_smile:

(Gen Salvador) #14

Jeśli nie myślisz o rychłej wymianie kompa to to będzie gites zasilacz, ma starsze 20pinowe złącze do płyty głównej, z jedna dość silną linia 12V

http://allegro.pl/item166641913_ultra_c ... er_fv.html

http://allegro.pl/item167631634_fortron ... oclaw.html

co ciekawe jego cena idzie w górę :smiley: jeszcze nie tak dawno kosztował 60zeta, więc jeśli nawet będziesz zmieniał zestaw komp. to chyba z łatwością sprzedasz ten zasilacz

(Kosior6) #15

lukaszzek , a czy te zasilcze da się zamontować w takich uchwytach jak ja mam ??

(Gen Salvador) #16

hmm szczerze powiedziawszy to tam nie wiele widać na tej fotce :D, ale rozumiem że zasilacz nie jest montowany standardowo rónolegle do górnej blachy tylko jest obrócony i jest równoległy do płyty gównej ??

2980fc27f5e4bf88.jpg

czy dobrze zrozumiałem ?? :smiley: jeśli masz tam jakieś miejsca na śrubki, i twój były zasilacz jakoś się trzymał to myślę ze z tym też nie powinieneś mieć problemów :slight_smile:

(Kosior6) #17

Tak dokładnie tak. Jest to montowane tak, że ściana zasilacza zasłania wiatrak od procesoar i cyrkulacja powietrze jest tak chu....chu...chu (ale gorąco) zepsuta :D, że stary zasilacz musiałem wyjąc i stoi na podłodze...:confused: no ale może jakoś ścierpię.... :confused:

O u mnie zasilacz jest montowany tak jak na fotce z tej aukcji

:arrow: http://www.allegro.pl/item164349971_obo ... html#photo

Czyli czy jesli ten zasilacz bedzie tak montowany to nie wpłynie to jakoś na jego stabliność ??

(freedom) #18

że cyrkulacja powietrza jest mizerna się zgadzam, ale czy gorąco?

na Sempronie 2300+ na boxowym chłodzeniu mam 30-34 w stanie spoczynku i ~38* w stresie. dużo?

zaznaczam, że środek obudowy mam identyczny i w identyczny sposób mam ułożony zasilacz.

przecież komputer też możesz położyć na boku i działa. do góry nogami już ciężko pewnie z dyskiem by było, ale reszta podzespołów pracowała by normalnie.

(Kosior6) #19

Dzięki. No u mnie w stersie w lato na boxowym chłodzeniu z tego co pamiętam to dochodziło do 40-45 stopni. A teraz jak zasilacz stoi z boku, to jest około 30 cały czas no ale dzięki. Jutro mam urodzinki więc pewnie jutro zamówię ten zasilacz. Dziękuję jeszcze raz ;]

(Gen Salvador) #20

e tam dysk też może być do góry nogami :wink: albo raczej talerzami..

kosior6 właśnie zauważyłem coś co może przeszkadzać w użytkowaniu tego zasilacza, Jak go standardowo zamontujesz, to będzie on miał wentylator na przeciw wentylatora twojego procka, i będą one działać przeciwsobnie.. możliwe ze procek będzie sie grzał mocniej niż kiedykolwiek wcześniej ;> nie wyklucza się też przepalenia małego wentylka cpu :smiley:

możesz go odwrócić o 180* tylko nie wszystkie śrubki będą pasować,

spróbuj założyć swój stary zasilacz odwrotnie zobaczysz jak dziurki sie zgadzają ;>