Zasilacz do 8800GTS oraz pytanie o dysk

Cześć,

jako że zaopatrzyłem się w nową graficzną potrzebuję także jak sądzę nowego zasilacza. Z tego co wyczytałem z obudowy obecnego to jest to PX-350 (?) Max 200W.

Mój config w podpisie. Wiem, że to żadna nowość ale niechciałbym przeznaczać wysokich kwot na ten podzespół. Jakiej mocy potrzebuję zasilacza?

Do tego planuję zakupić nowy dysk. 500GB wystarczy spokojnie.

Czy ten z aukcji pod spodem będzie odpowiedni?

http://allegro.pl/item1182317206_hdd_se … wa_wa.html

W takim wypadku będę miał podpięte 2 dyski. 80GB i ten nowy. Do tego mam 2 napędy - nagrywarka DVD oraz nagrywarka CD. Jeżeli przełoży się to na cenę zasilacza to mogę odłączyć drugi napęd, i tak nie korzystam.

Dzięki za okazałą pomoc :wink:

Jeżeli chcesz mieć szybki dysk to poszukaj samsunga f3

Co do zasilacza to spokojnie wystarczy 400W Seasonic 400W SS-400ET 80+ ewentualnie Fortron ATX-460-60GHN 460W

Tu mam aukcję:

http://allegro.pl/item1176708438_f3_sam … urier.html

Z tego co zauważyłem ma 16MB cache. Jaka jest różnica pomiędzy 16MB, a 32MB jak ten z aukcji wyżej. W czym jest ogólnie szybszy ten dysk?

A co do zasilacza to spotkałem się z opiniami, że Modecom to przystępny wybór w dobrej cenie, co myślicie? :wink:

Ilość pamięci podręcznej nie odzwierciedla praktycznej szybkości dysku. Ten Samsung F3 będzie szybszy praktycznie we wszystkim. Za 150zł to bardzo dobry wybór.

Modecom robi tanie zasilacze, to fakt, ale uważaj na wszystkie wersje Feel. Te też są z czarnej listy. Ale na Allegro można w dobrej cenie wyrwać Fortrona 400 - 450W, wspomnianego Seasonic’a, Delty i czasami Chieftec’i.

Te będą najlepsze w tej cenie.

Pozdrawiam!

Okej, czyli zostanie ten F3

Powiedzcie mi jeszcze, czy nie będzie problemu z wymiarami tego zasilacza? Nie jest on przypadkiem większy od tego którego używam? Boję się, że kupię i nie wcisnę w obudowę potem :stuck_out_tongue:

Nie powinno być żadnego problemu.

Okej, wszystko już zamówione.

Dziękuję za pomoc :slight_smile: