Zasilacz do kompa

Siemanko :slight_smile:

W tej karcie zauwarzyłem, że jest wejście na zasilanie. Czy zasilacz 300W ( prawdopodobnie jakiś no-name) wystarczy do mojego sprzętu wraz z tą nową grafą? Czy potrzebna jest wymiana na nowy zasilacz?

Mój sprzęt: Athlon XP 2500+, płyta gł. MSI KT4AV, ram 512+256MB, dysk WDC 120GB + Maxtor 200GB, 2 x nagrywarka DVD.

Pozdrawiam :slight_smile:

W jakiej karcie???,i jaki masz zasilacz??.To ze 300w to nieznaczy ze on tyle ma.

Uzupelnij informacje! !!

Oj sorry, zapomniałem podać karty :oops:

http://www.allegro.pl/item129644235_gal … mocja.html

A zasilacz to jakiś no-name 300W

Ta grafa niepobiera duzo produ.Sprawdz zasilacz czy trzyma napiecia na liniach.Ale dla swietego spokoju i nieponoszenia ryzyka

FORTRON 350 MDM z dopiskiem®

http://allegro.pl/item128021519_profesj … pci_6.html

lub

FORTRON 350W FSP350-60THA-P SATA te akurat dostepne

http://allegro.pl/item121818432__fortro … _sata.html

TEN DRUGI DOSTEPNY OD REKI Z PIERWSZYM CIEZKO NAWET BARDZO.

Za słaby troche. Kup fortrona 350W

ja się wogólę dziwię, że to chodziło 2 dyski, 2 napędy 2 kości ;/

a jeszcze teraz grafa, nie ma co, wymieniać i to odrazu.

A na co to wiadomo…

Sorry za wtrącenie ale mój komp chidzi na 300W no-name’ie a sprzęt mam:

Pentium 4ht 3000@2999

512 DDR

Samsung 120 GB

Maxtor 300 GB

Radeon x600 PRO

a temp sprawdzałem w biosie i są ok max do 40 stopni procek a dyski 38,39 stopni…

LUq. ale tu nie chodzi o temp. tylko o napięcie…

Tylko ja długo bedzie działał , już kiedyś pisałem na ten temat i napisze jeszcze raz , zasilacze są tak skonstruowane że jeżeli zaczyna mu brakować mocy ,układy zasilacza zaczynają podnosić napięcie , tak przeciążone mogą działać nawet bardzo długo , co z kolei niekorzystnie wpływa na układy płyty gł. a w szczególności na kondensatory które to pod wpływem zbyt wysokiego napięcia najpierw puchną a z czasem zostają rozerwane, więc w tym przypadku

zalecam jak najszybszą wymiane zasilacza na jakiś porządny zasilacz firmowy.

Tylko tam wyżej masz 2x dysk, 2x napęd, 2x kość ram i jeszcze ta grafa, ale fortron 350W da rade:)

Czyli? A może być ten który podał ChrisG?

A tego nie ja tam widze popor max 240W przy obciazeniu karzdego elementu.

Taa może i 240 W ale zobacz że to NoName tak więc jak napisał wigrus nie wiem ile to pociągnie a sam wiesz jakie skutki na całym pc może mieć zły zasilacz

Z tym ciagnieciem to jest roznie.Na poczatek to niech zmierzy napiecia pod obciazeniem.

Kumpel ostatnio kupil kompa od Compaqa do biura

AMD Athlon 3800+ (2.4GHz / 512KB L2 cache)

2GB DDR-400MHz SDRAM (2x1024)

64MB NVIDIA GeForce 7300LE, w/ TurboCache

Double Layer 16X max. DVD +/-R/RW drive

16x max. DVD-ROM

250GB 7200 rpm SATA Hard Drive

i to chodzi na noname zasilaczu 300 watt,az sie zalamale jak to zobaczylem.

Czyli mam brać fortrona 350W?

A wiecie może ile ta karta pobiera watów?

A jak zmieżyć te napięcia? Bo mi się zdaje, że nie warto tego robić i od razu kupić nowy, lepszy zasilacz.

W burn mode(podczas grania) 28W.

Złączono Posta : 25.09.2006 (Pon) 16:56

Tak.

I tak zrobie :wink: Wielkie dzięki Wam :slight_smile:

Pozdrawiam serdecznie :slight_smile:

ChrisG no wiesz trochę to pochodzi, poczekajmy trochę czasu, no niby niektóre nie wysiadają, ale większość to badziew, no chodzi o codgi,tracery i inne badziewia no-name.

Zgadzam się z opiniami o wyższości markowych zasilaczy…

Widziałem ostatnio co został z kompa po padzie PSU - napęd dyskietek i skrzynka. Proponowałbym Tagana 380 lub Chiefteca (ewentualnie Silverstona lub Asusa - ale co do tych nie mam doświadczenia, natomiast ich zaletą jest schładzanie komputera po wyłączeniu systemu). W przypadku tej konfiguracji duża moc nie jest wymagana, chodzi o jakość napięć, zabezpieczenia oraz trwałość elementów. :mrgreen:

Jednak zdecydowałem się jeszcze na mocniejszy zasilacz, a chodzi mi o ten -> http://allegro.pl/item129179441_fortron … oclaw.html

Jest to fortron 400W, jak myślicie, opłaca się go brać? Bo mi się wydaje, że tak :slight_smile: