Zasilacz do wymiany? :(

Witam

mam głośny problem ze swoim zasilaczem,

do niedawna jak uruchamiałem kompa, to przez kilka chwil wentylator w zasilaczu po prostu wył, a potem przechodził w cichszą pracę :slight_smile:

obecnie boje się uruchamiać kompa w nocy, albo z rana, aby połowy akademika nie obudzić. Przez cały czas pracy wentylator w zasilaczu jest niesamowicie głośny. Ale raz na jakiś czas pracuje trochę ciszej, ale i tak to nie jest to co kiedyś.

rozebrałem kompa i wszystko przeczyściłem, nie pomogło.

ps. jeśli czeka mnie wymiana zasilacza, to co polecacie z 350? chodziłoby mi jednak o tańsze modele

A jaki to zasilacz, podaj konfiguracje kompa, i ile masz kasy na zasilacz?

Jesteś pewny że to wentylator od zasilacza wyje ?? jak tak to podaj jakie on ma wymiary to go się wymieni,jeśli jednak chcesz wymienić cały zasilacz to podaj dokładną konfiguracje swojego komputera i ile morzesz przeznaczyć pieniędzy na ten cel.

jestem pewny, że to wentylaro w zasilaczu

Cogeden 300

konfig:

Athlon 3000 64

512 w dualu

nagrywara LG

płyta główna ECS KV2

GF 7600 Silent

dysk 80

a zasilacz jak najtańszy (najważniejsze, aby był cichy), no chyba że naprawdę warto wydać to 150 - 200 zl

ps. kompa nie podkręcam

Może to któryś inny wiatrak. Ja byłem pewien, że u mnie też na zasilaczu buczy, a po wymianie zasilacza buczy nadal … procesor. :slight_smile:

Możesz jeszcze spróbować nasmarować ten wiatrak rozbierając Go … jakimś olejem, albo smarem … czasem to troche pomaga, a operacja jest stosunkowo prosta.

pzdr…

Codegen to największe dno.

Amacrox-produkowany przez uznanego producenta.

amacrox ax 450 160 zł, lub ax 400 110 zł, ale lepiej mieć mocniejszy.

Mam ten sam zasilacz, nie mam z nim problemów, acz kolwiek przyznam że cichy nie jest, do nie dawna byłem pewien że to nie wina zasilacza tylko wina wiatraka od procka, a to od zasilacza wiatrak tak szaleje, głośno. Jak przeszkadza Ci to że jest głośny to zmień na Modecom MC 400W, Chieftec 400- 450W.

Skoro ma byc cicho to w żadnym wypadku chieftec-mam to wiem co mówię.

nie czym się chwalić.

Chieftecki i MC nie są takie chiche.

na 100% to nie jest wiatrak od procesora, sprawdziłem :wink:

to na pewno zasilacz

wątpię, żeby smarowanie pomogło, bo on nie piszczy, on po prostu wyje,

a tak nie miałem z nim nigdy problemów

Tobi , nie chwale się.

oprych poczytaj trochę na necie o swoim “zasilaczu” to może sie przekonasz że warto go zmienic.

To musiał Ci się trafić jakiś dziwny model bo u mnie wcale go nie słychać

to może to nie zasilacz, tylko wiatraki, sam już nie wiem i mam to gdzieś, maniakiem ciszy nie jestem, a i tak rzadko go słychać bo cały dzień muzy słucham.

ja nie twierdzę, że on jest wypaśny,

ale nigdy nie miałem z nim kłopotów, był cichy i jak dla mnie okej.

po prostu od dwóch dni pracuje jak oszalały.

w kompie liczy się dla mnie cicha praca, dlatego nawet kartę graficzną mam silenta :wink:

Sam bym się nie przyznał do samego nawet posiadania takiego szmelcu w domu.

kwisnia chyba pisał o codeguanie

chyba nie ma gorszych od 300W Codegenów, (X300).

kurde trochę na tym zasilaczu przeszło mi sprzętu :wink:

i jakoś nigdy nie miałem uwag do niego. w czym on taki zły jest?

dzięki za rady ale prawdopodobnie wezmę któryś z nich:

Amacrox Warrior AX400-PNF - 113 zł

Amacrox Warrior AX450-PNF - 147 zł

brak zabezpieczeń, marna jakość/wykonanie, może zjarać sprzęt, ogólnie syf o wadze 200g.

czyli te które zostały podane :slight_smile:

też miałem “legendarnego” codegena 300 ale jak poczytałem to co pisał Tobi i inni to szybko go zmieniłem. swojego codegena 300 w oddm chyba jakiemuś wrogowi :mrgreen: