Zasilacz "FEEL esp-300atxsp4" zamiast "Tracer 4life 400"

Mam komputer(1) z spalonym zasilaczem i mam komputer(2) nieco starszy od tego pierwszego ale jest w nim działający zasilacz i chciałbym przełożyć go do PC która ma spalony zasilacz :slight_smile:

Ten spalony zasilacz to: Tracer 4life 400

A ten działający to: FEEL esp-300atxsp4 (wiem że trochę stary on jest bo od starego kompa ;p)

I proste pytanko, czy one są zgodne ze sobą?

Feel i tracer to syf a nie zasilacze - to bomby zegarowe, lepiej wywalić to do śmietnika a kupić coś markowego.

FajaMa, jak chcesz spalić kompa to możesz zastąpić zasilacz do ***** nr.1 zasilaczem do ****** nr.2

Widzę że są tutaj sami znawcy ;/ Wiem że są one stare! to nie mój komputer tylko kumpla. I chcę się dowiedzieć czy jeśli zastąpię ten spalony tym starszym zasilaczem to czy sie nic nie stanie. PROSTE? Czy dalej będzieci pisać swoje opinie…

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

FajaMa ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Wszystko możesz, ale pytanie czy to opłacalne. O ile to stary rupieć to można, bo kupowanie nowego zasilacza jest bez sensu, bo jego wartość przewyższy wartość całej maszyny. Feel może się spalić tak samo jak Tracer, ten sam poziom.

chcesz wsadzić slabszy zasilacz i starszy od tego spalonego - to chyba pewne że coś się spali

napisz konfigurację sprzętu, warto poszukać coś na gwarancji na allegro - jakiś forton / delta w cenie około 50zł z wysyłką - będzie bezpieczniej jak nie wiesz jakiego masz kompa.

Czyli tak

zasilacz ten FEEL esp-300atxsp4 do PC z takim sprzętem:

Płyta główna: GIGABYTE GA-M56S-S3

Grafa: Palit GeForce 8600GTS GeForce 8600 GTS 256mb

CPU: AMD Athlon 64 X2 4400+ (2.3 GHz x2)

RAM: 2gb

Markowe 300w do takiego sprzętu byłoby niemal na styk - niemarkowe to samobójstwo, no ale…

Ten Feel ma zaledwie 10A na linii 12V:

klik

Absolutnie nie nadaje się do tego komputera.

OK dzieki za odpowiedzi, zainwestuje w niego i ożywię ;p